CAN ATEŞSAÇAN YAZDI: HANDE’YLE YAZ BİTMEZ

Hande Yener’in benim hayatımdaki yeri ‘Apayrı’dır. 10 yıl önce Lütfi Kırdar’da konser verdiği geceden sonra, halen devam eden çok güzel bir ilişkiye yelken açtım. Tabii 70’lik Smirnoff’un da etkisi yok değil. Hatta 20’li yaşlarımın etkisiyle nasıl bir hayranlıksa, sevgilim bir şekilde ayarlayıp Hande Yener’den adıma imzalı ‘Nasıl Delirdim’ albümünü doğum günü hediyesi olarak elime ulaştırmıştı.  Evet ben de ‘delirmiştim’… Neyse konumuza geri dönecek olursak, 10 yıl aradan sonra Hande Yener’i bu sefer Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde izleme şansım oldu. Sahneye rötarlı çıkmasını saymazsak, gerçekten beklentilerimin üzerinde bir konserdi. Gerek tüm şarkıları canlı söylemesi, gerek sahne şovu ve koreografi, gerekse işlerini gerçekten severek yapan profesyonel genç dansçıları ayakta alkışı hak etti.

Sahneye Hakan Akkaya imzalı kısa şortu, askılı bodysi, siyah botları ve uzun örgü saçı ile çıkan Hande Yener bana ilk olarak Lara Croft’u anımsattı. Daha sonra sahnede kullandığı diğer iki kostümüyle de ‘Yıldız Savaşları’ ve ‘Malefiz’i  anımsatan Hande Yener açılışı klip şarkısı da olan ‘Mor’ ile yaptı. Hande, Açıkhava’yı tıklım tıklım dolduran seyircisine deyim yerindeyse verdi coşkuyu. Yine yeni albümünden ‘Emrine Amade’, ‘Deli Bile’ ve ‘Vah Vah’ ile enerjimizi bir dakika olsun düşürmedi. Albümdeki hareketli şarkıların başarısından zaten bahsetmeye gerek yok ama slow şarkıları nedense pek ilgimi çekmemişti. Ta ki Altan Çetin’le ‘Bilmiyor’, Mert Ekren’le ‘Kavuşabilir miyiz?’ ve Murat Dalkılıç’la ‘Görev’i birlikte söyleyene kadar. Artık albüm benim için 10’da 10’du ya da ‘Hepsi Hit’. Dans konusunda oldukça aşama kaydettiğini biz seyircilerine kanıtlayan Hande Yener, eski albümlerinden ‘Aşkın Ateşi’, ‘Kelepçe’, ‘Kibir’, ‘Romeo’, ‘Acı Veriyor’ ve ‘Kırmızı’ gibi en sevilen şarkılarını da bizlerle birlikte söyledi. Hele bir eski şarkı daha vardı ki 2004 yılının yine yaz aylarında adeta bir marş gibi hayatımıza girmişti; ‘Acele Etme’

Altan Çetin, Ersay Üner, Mert Ekren, Hakan Akkaya, Simge gibi sanatçı dostlarının da yer aldığı konseri yine açılış yaptığı ‘Mor’ ile sonlandıran Hande Yener benden tam not aldı. Evet yıllar içinde zaman zaman Hande Yener’e olan ilgim azaldı, müziğinde ve tarzında yaptığı değişikliklerden dolayı ‘Hande’ye neler oluyor?’ dediğim zamanlar oldu ama ben o akşam o sahnede kendinden emin, riske girmekten korkmayan, değişiklikten çekinmeyen cesur bir kadın, bir anne gördüm. Belki de bu çılgın kadını böyle kabul etmeliyim diye düşündüm. İşine olan sevgisini ve saygısını sahnede sürekli olarak hissettiren bu deli kadın belki bizim zamanımızın Seyyal Taner’i olur belli mi olur?

 

Olmamış be Jason!

Vurdulu kırdılı, tadında aksiyon filmi benim için ne ‘Görevimiz Tehlike’ ne de ‘Hızlı ve Öfkeli’dir. Tek gerçek ‘Geçmişi Olmayan Adam’la başlayıp ‘Meduse Darbesi’ ve ‘Son Ültimatom’ ile devam eden ‘Bourne’ serisidir. Hatta arada Jeremy Renner’la çekilen ‘Bourne’un Mirası’ da beni pek mutlu etmemişti. Tam ümidi kesmiştim ki geçtiğimiz haftalarda Matt Damon’un Jason Bourne’a yeniden hayat verdiği serinin son filmi gösterime girdi. Girdi ama benim için biraz hayal kırıklığı oldu. Yunanistan-Arnavutluk sınırında bir dövüş sahnesiyle başlayan filmde uzunca bir süre ne olduğunu anlayamıyorsunuz ya da en azından ben anlayamadım. Aksiyon sahnelerinin dozunun oldukça arttığı film sıradandan öteye gidememiş. Bizim yerli yönetmenlerin kendilerine görev edinmişler gibi her Cuma mutlaka bir tanesi vizyona giren cinli, lanetli filmler gibi bu da sadece yapılmış olmak için yapılmış. O yüzden 3 Hayır’la seni yerine uğurluyoruz Jason…

 

13936980_10154771665834523_1785328997_n

Ne 4G, ne 4,5G… Karşınızda 5G Disco!

‘İstanbul’un en hip kokteyl barı 5 Cocktails and More, Türkiye’nin en gözde dijital dergisi ve eğlence markası GZone ile güçlerini birleştirerek 5G çekim gücüne ulaştı.’ mottosuyla yola çıkan GZone Ve 5 Cocktails and More’un yıl boyunca devam edecek olan partilerinin ilk etkinliği önümüzdeki Salı yani 16 Ağustos 2016’da 5 Cocktails and More’un Asmalımescit’te bulunan mekanında gerçekleşiyor. 5 Cocktails’in birbirinden değişik kokteyllerini henüz denemediyseniz bu güzel bir fırsat olabilir. Yolunuz düşerse bekleriz, çünkü biz orada olacağız. Şimdiden iyi eğlenceler.