CAN BONOMO: ”ZAMAN ZAMAN YAPTIĞIMIZ İŞLER ÇOK SİVRİ KALDI ONLARIN UÇLARINDAN BİRAZ KESMEK ZORUNDA KALDIK…”

Alternatif müziğin sevilen ismi Can Bonomo, yeni albümü “Kainat Sustu” ile bu ay gündemimize düşen isimlerden biri oldu. Duruşunu ve felsefesini çok sevdiğimiz Can Bonomo, Mart 2017 sayımızın kapağına konuk oldu ve onunla ile onu LGBT’lerin radarına sokan Eurovision macerasından bugüne kadar süren müzik kariyerini ve özgürlükleri konuştuk.

Kainat Sustu’dan başlamak istiyorum, çok başarılı bir albüm olmuş tebrik ederim. Eski albümlerini göz önüne alırsak ve son albüme bakarsak, bir tarz farklılaşması ve gelişimi mevcut. Sanki bu kez yüzün daha çok batıya dönmüş durumda. Bunu neye borçlusun?

O biraz dönem dönem yaşadığımız toplumun ruh hali, ne istediğiyle alakalı ama aynı zamanda tabii ki biz de her yaptığımız albümde biraz daha gelişiyoruz. Bu albüm görece diğer albümlerden daha oturaklı, daha ne istediğini bilen bir albüm oldu. Ama bir önceki albüm için de aynı şeyi söyleyebilirdik çünkü zaten bir şeyi daha da geliştirmeyeceksen, daha vurucu ve daha esnek hale getirmeyeceksen yaptığın hiçbir işin bir anlamı yok. Bu bizim içimize çok sinen bir albüm oldu. Hakikaten geri dönüp diğer işlerimize baktığımız zaman ileri bir adım attığımızı biz de görebiliyoruz.

BU RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “MART 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :

2 YORUMLAR

Comments are closed.