CAN YAMAN: O HOMOFOBİK TWEETİ BABAM YAZDI

Star TV’de yayınlanan “Erkenci Kuş” dizisinin yıldızı Can Yaman, Hürriyet’ten Hakan Gence’yer verdiği röportajda yıllar önce attığı, homofobik ifadelerle dolu tweeti babasının yazdığını söyledi.

Hürriyet Cumartesi’de yayınlanan bu röportajın ilgili bölümü şöyle:

* Üç sene önce sosyal medyada “Asla eşcinsel rolü oynamam” diye bir açıklama yaptınız…
– Twitter’da hayranlar soru soruyordu. Bu cevabı da yazan ben değildim, babamdı. O zamanlar benim işlerime çok müdahildi.

* Oynar mısınız yani?

– Bugüne kadar iç dünyamla paralellikleri olan, kendimi yansıtabileceğim karakterler seçtim. Bu anlamda öyle bir karakteri yansıtamayacağımı düşünüyorum.

* İç dünyanızla paralellik göstermiyor diye katili de mi oynayamazsınız?

– Orada iç dünyamdaki öfke duygusunu bulmaya çalışarak oynayabilirim. Ama diğeri bende hiç olmayan bir şey.

* Homofobik misiniz?
– Asla homofobik değilim.

* Gay’lerin ilgisi sizi rahatsız ediyor mu?

– “Bir şeylerin ilgisinden rahatsız oluyorum” demek şımarıklık olur, herkes bana ilgi gösterebilir. Ama bir kadın ya da bir adam beni taciz ederse her insan gibi bundan rahatsız olurum.

* Çok tacize uğruyor musunuz?
– Dizim olmadığı dönemlerde çok fazla dışarıya çıkan bir adamım. Gittiğiniz mekânlardaki insanlar alkolün de etkisiyle yanınıza gelip sizi zorlayabiliyor. Bunu erkek ve kadın herkes yapıyor. Elleyenler oluyor ya da biri gelip, “Arkadaşım sizi çok beğenmiş, masamıza gelir misiniz” diyor, içtiğim kahveye sigarasını atıp gülümseyenler oluyor. Mesafeli olsam adım soğuğa, sıcak davransam flörtöze çıkıyor.