863269c786
ramazan-kadirov

ÇEÇENİSTAN İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

Geçtiğimiz ay Çeçenistan başkanı Ramazan Kadirov’un eşcinsel bireylere karşı başlattığı insanlık suçuna karşı yapabileceklerinizi biliyor musunuz?

Çeçenistan’da yaşananları yakından takip etmek istiyorsan, seni buraya alalım…

Çeçenistan’da açılan eşcinsel toplama kamplarında bir soykırım yapmaya hazırlanan başkan Ramazan Kadirov, birçok dünya lideri ve insan hakları organizasyonlarının çağrılarını hiçe sayarak, Ramazan ayına dek yakaladığı bütün eşcinselleri öldüreceğini söylüyor. Sen de bu duruma bizim kadar üzülüyorsan, Avustralyalı LGBT aktivistleri Çeçenistan’a ilgi çekmek için yapılacak şeyleri sıraladı.

1. Sessiz kalma

Bu durumda sosyal medya çok büyün önem taşıyor. Malum ülkemizde Çeçenistan’da yaşananlar asla ana akım medyada yer almıyor ve birçok insanın bu durumdan haberi yok. Susmak ise o insanlara ihanet etmektir. Çeçenistan’da yaşananları olabildiğince insana ulaştırmalıyız. Susma!

2. Rus LGBT organizasyonlarına yardım

Ülkeye yakınlık sebebiyle Rus LGBT aktivistleri neredeyse kendi ülkelerini unutarak tüm fonlarını Çeçenistan’dan eşcinsel bireyleri kaçırmaya yönlendirmiş durumda. Bu organizasyonlara az da olsa para yardımı yapmak ise belki bir kişiyi daha kurtarmanı sağlayacak.

3. Protesto Et

Yaşananların insanlık suçu olduğunu düşünüyorsan hazırlanan imza kampanyaları sana da açık. Sokağa çık, eline pankart al ve bağır demiyoruz, ama en azından online imza kampanyalarına destek ol.

 

Ayrınca Bakın

hornet

HORNET UYGULAMASINA NE OLDU? İŞTE RESMİ AÇIKLAMA

ABD menşeili eşcinsel tanışma uygulaması Hornet’in dünden (10.05.2018) itibaren IOS işletim sistemli telefonların kullandığı App ...