863269c786
ramazan-kadirov

ÇEÇENİSTAN POLİSİ EŞCİNSEL BİREYLERİN AİLELERİNİ TEHDİT EDİYOR

Çeçenistan’da eşcinsel bireylere yapılan zulüm çileden çıktı. Ülke polisi yaptığı duyuruda eşcinsel bireylerin ailelerine seslenerek çocuklarını öldürmeleri gerektiğini duyurdu. 

Çeçenistan’da yaşananlar hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın…

Geçtiğimiz haftalarda Ramazan ayına kadar Çeçenistan’daki eşcinsel bireylerin hepsini öldüreceğini açıklayan ülke başkanı Ramazan Kadirov başlattığı zulme gelen tepkileri umursamamaya devam ediyor. Kadirov’un emriyle, eşcinsel bireyleri toplama kamplarında istekleri dışında tutup, başka eşcinsellerin isimlerini vermeleri için işkence yapan Çeçenistan polisi geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak eşcinsel bireyleri ve ailelerini tehdit etti.

 

 

”Kanınızı onurlandırın ve temizleyin” başlıklı açıklamada eşcinsel bireyleri ve ailelerini tehdit eden Çeçenistan polisi ve başkan Kadirov, ailelere seslenerek eşcinsel çocuklarını öldürmelerini, aksi halde polisin öldüreceğini duyurdu. Ülke LGBT dünyasında bir kaosa sebep olan bu açıklama sonrasında dünya basını ayağa kalktı.

Fransa’nın önemli basın organlarından France24’e konuşan, ülkeyi terketmeyi başaran Çeçen bir eşcinsel polisin yalnızca eşcinsel bireylere değil, aynı zamanda ailelere de işkence yapmaya başladığını açıklarken, şu ana kadar en az 200 kişinin kayıp olduğunu da kamuoyuna duyurdu.

 

Ayrınca Bakın

weibo

ÇİN’İN SOSYAL MEDYA PLATFORMU WEIBO LGBTİ’LERİN TEPKİSİ YÜZÜNDEN GERİ ADIM ATTI

Çin’in dev sosyal medya platformu Sina Weibo, sitesindeki eşcinsel içeriklerin kaldırılmasına ilişkin kararını protestolar sonrasında ...