ÇEÇENİSTAN’DAKİ EŞCİNSEL SOYKIRIMINA EBEVEYNLER DE KATILDI. AİLESİ GENCİ 9. KATTAN ATTI!

Bir süredir Çeçenistan’da eşcinsel bireylere yapılan soykırım girişimine eşcinsel bireylerin ebeveynleri de katılmaya başladı. 

Çeçenistan’da yaşanan eşcinsel soykırımı hakkında haberimiz için buraya tıklayın…

Geçtiğimiz hafta Çeçenistan polisinin eşcinsel bireylerin ebeveynlerine seslenerek, çocuklarını öldürmelerini, aksi halde polisin onları öldüreceği açıklaması korkulanı yaşatmaya başladı. Ailesine eşcinsel olduğunu açıklayarak ülkeden kaçmak için yardımlarını isteyen 17 yaşında, Alec isimli bir eşcinsel genç, amcası tarafından 9. kattan aşağıya atıldı.

Çeçen polisinin eşcinsel bireylerin ailelerine seslenmesi ile ilgili haberimiz için buraya tıklayın…

Neyse ki amcası tarafından öldürülmeye çalışan genç eşcinsel birey Rus LGBT aktivistleri sayesinde hayatını kurtarmayı başararak Çeçenistan’ı terkettiği duyurulurken, Snop isimli Rus dergisine Çeçenistan’da yaşadıklarını anlattı. Ailesine eşcinsel olarak açıldıktan sonra bir camiye sığındığını söyleyen genç eşcinsel, “Cami imamına başıma gelenleri anlattıktan sonra, bana beni ne camide, ne de bu ülkede görmek istemediğini söyledi. Çocukluğumda eğitim aldığım camiinin imamı hayatımı kurtarmak yerine beni polise teslim etmesi gerektiğini söyledi. Ne mutlu ki kendimi kurtarabildim.” dedi.

Terör örgütü IŞİD’in eşcinselleri yüksek binalardan atarak öldürdüğünü gördüğünü ve bu görüntünün kendisini her zaman şok ettiğini söyleyen Alec, ”Kendi ailemden gördüğüm muamelenin IŞİD’den farkı yok. Geleceğimden korkuyor ve gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.” dedi.