“CENGAVER DAYANIŞMA FONU” İLE KUİR PERFORMANS SANATÇILARINA DESTEK OLUN

Yeni tip koronavirüsten (Covid-19) dolayı mekanların kapanması üzerine gelirlerini kaybeden kuir performans sanatçılarıyla dayanışma çağrıları sürüyor. Cengaver Dayanışma Fonu da dayanışmaya çağırıyor

Yeni tip koronavirüsten (Covid-19) dolayı mekanların kapanması üzerine gelirlerini kaybeden kuir performans sanatçılarıyla dayanışma çağrıları sürüyor.
Cengaver Dayanışma Fonu da dayanışmaya çağırıyor:

“İstanbul gece hayatında sahne alan kuir performans sanatçılarından oluşan bir topluluğuz. İstanbul’da çeşitli performans geceleri düzenleyerek ve çeşitli mekanlarda işe alınarak hem eğlence sektöründe hizmet veriyor, hem de aktivizm yapıyor…duk.

Covid-19 salgını sebebiyle yaşadığımız sosyal mesafelenme başladığından beri sosyal medya hesaplarımızdan yayınlarımıza devam ediyoruz. Dudakların Cengi, O Perf Türkiye gibi şovları instagram’dan canlı yayınlayarak, Youtube/Twitch kanallarımızı açarak komünitemize ve izleyicilerimize dokunmanın yeni yollarını arıyor, ihtiyacımız olan dayanışmayı morallerimizi yüksek tutacak bir temasta kalarak sürdürmeye çalışıyoruz.

Fakat bu durumun ne kadar süreceği, ne nitelikte olacağı belirsiz. 2 yılı aşkın süredir düzenlediğimiz şovlarla ve topladığımız bahşişlerle oluşturduğumuz ekonomi çökmüş oldu. Bu sürecin belki de henüz başındayken; öğrenciliği devam eden, işsiz kalan, atanmış ailesinden destek almadan yaşayanlarımız her zamankinden daha güvencesiz hale geldi. Sosyal güvenliği, birikimi ya da başka bir geliri olmayan birçoğumuz başta sağlık ve barınma olmak üzere temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.”

Siz de bizimle dayanışmak isterseniz desteğinizi ister tek seferliğine, ister düzenli olarak aşağıda/bir sonraki görselde detayları bulunan hesaplara yollayabilir ya da bu gönderiyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkür ederiz, bi’ de uzaktan öperiz!
Metin Akdemir
Garanti Bankası
TL: TR83 0006 2001 3200 0006 6538 11
ya da GOFUNDME üzerinden bağışta bulunabilirsiniz TIKLAYIN.

Cengaver Dayanışma Fonu hakkında daha fazla bilgi için Instagram sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.