CHANEL’DEN 15 YIL SONRA YENİ PARFÜM: GABRIELLE

Dünyanın en çok satan parfümü hala Chanel’in. No. 5’in rekorunu yıllardır hiçbir parfüm geçemedi. Coco Mademoiselle’in de hatırı sayılır. Kozmetik sektöründeki liderliğine rağmen, 15 yıldır yeni bir parfüm çıkarmayan Chanel, ikinci bir rekora imza atmak için yeni iksiri Gabrielle‘i tanıtmaya hazırlanıyor. 

 

Coco Chanel’in vefatının ardından 46 yıl geçmesine rağmen, ikonik tasarımcının markaya bıraktığı miras hala güncel. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda, Karl Lagerfeld’in Gabrielle çantalarıyla saygı duruşunda bulunduğu Coco Chanel, şimdi de Olivier Polge’un yarattığı Gabrielle parfümünde hayat buluyor. Olivier Polge için Chanel demek, çocukluk demek. Babası Jacques Polge’un 1978’den 2015’e kadar Chanel bünyesinde çalıştığını söyleyen parfüm yaratıcısı, çocukluğunu Chanel’in parfüm labaratuvarlarında geçirmiş. Chanel’de yaptığı yaz stajlarını ise hala unutamıyor.

Nostaljik bir bağ ve Coco Chanel’e duyulan özlemin karışımıyla yaratılan parfüm hakkında şu ana kadar bildiğimiz üç şey var: Birincisi, 1 Eylül’de satışa çıkması planlanıyor. İkincisi, yasemin, sümbülteber, ylang ylang ve portakal çiçeği kokuyor ve son olarak parfümün tanıtım elçisi, daha önce Karl Lagerfeld’in çektiği kısa filmde Coco Chanel’i canlandıran Kristen Stewart.

Kaynak: Vogue