CHARLIE SHEEN HIV İÇİN ALTERNATİF TEDAVİLER PEŞİNDE

Medyanın baskısı ve gazetecilerin tehditleri yüzünden HIV ile enfekte olduğunu açıklamak durumunda kalan Charlie Sheen cephesinden tedavisiyle ilgili yeni haberler geldi.

Doktor Mehmet Öz’ün programında katılan Sheen, HIV tedavisinde kullanılan ve alışılagelen retroviral ilaçları bıraktığını açıkladı. “Hayatımı riske mi atıyorum? Evet. Ancak ben zaten ölü doğmuşum. Bu beni etkileyen bir süreç değil” diyen Sheen, ABD’de doktorluk yapma  lisansı olmayan ve alternatif tedavi yöntemleriyle yeni bir HIV aşısı üzerinde çalışan Dr. Sam Chachoua ile görüştüğünü açıkladı.

Dr.Öz’ün yayınında Dr.Chachoua’yla telefon bağlantısı yapıldı ve alternatif yöntemleri deneyen doktor, eğer başarılı olunursa Sheen’in antivriral ilaçlar almadan tedavi edilebilen ilk birey olacağını söylemişti.

Ancak bu habere bu sabah bir güncelleme geldi. Bu alternatif tedaviyi deneyen Sheen’in HIV değerlerinin kötüye gittiği gözlemlendi. Bunun üzerine, daha önce demeç verdiği Dr.Mehmet Öz’ün yayınına bağlanan Sheen, bu alternatif tedaviyi bıraktığını ve bunu herkese tavsiye edemeyeceğini söyledi.

Sheen’in ABD’deki doktoru Robert Huizenga ise Sheen için”gelişmekte olan bu tedavi fırsatlarını bırakıp onlarca yıl önceki ilkel yöntemlere dönmesi zaten çok üzücüydü” diye konuştu.

Kaynak: Instinct