863269c786
free-chelsea

CHELSEA MANNING TAHLİYESİNİN ARDINDAN İLK KEZ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Chelsea Manning tahliyesinin ardından ilk kez yüzünü gösterdi. ABD ordusunda askerken çok sayıda gizli askeri belge sızdırma suçuyla 7 yıl hapis yatan trans kadın Chelsea Manning sosyal medyada “özgürlük” temalı paylaşımlarda bulundu.

Son paylaşımında yüzünü de gösteren 29 yaşındaki Chelsea Manning mesajında “işte buradayım “ifadelerini kullandı.

“Bradley” olan ön ismini cezaevinde geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatı sonrasında “Chelsea” olarak değiştiren Manning hapiste iki kez intihara kalkışmış, bir kere de açlık grevine girmişti.

chelsea-manning

ABD’ye ait gizli belgeleri WikiLeaks’a sızdıran Manning’ın 35 yıllık hapis cezası ABD eski Başkanı Obama tarafından hafifletilmişti.

Çarşamba günü tahliye olan Manning ilk sosyal medya paylaşımında spor ayakkabılarını görüntülemiş ve “özgürlüğe ilk adımlar” yorumunda bulunmuştu.

ABD ordusu tarafından Irak’ta 2010 yılında tutuklanan Manning 700 binden fazla gizli belgenin sızıdırılması suçuyla 2013’te 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
WikiLeaks kurucusu Julian Assange da, Obama’nın Chelsea Manning’i affetmesi halinde, yargılanmak için ABD’ye gidebileceğini duyurmuştu.

İşte Manning’in yaptığı ilk paylaşım:

Kaynak: NTV

Ayrınca Bakın

mahkeme

AVRUPA ADALET DİVANI’NDAN LGBTİ ÇİFTLERLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ KARAR

Avrupa Adalet Divanı, LGBTİ kişilerin Avrupa Birliği üye ülkelerinde evlilik sonucu doğan haklarının tanınmasına hükmetti. ...