CHP MİLLETVEKİLİNDEN AİLE BAKANI’NA LGBT SORUSU

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur YILDIZ BİÇER Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde; LGBT bireylerin haklarından Mersin müftülüğünün 4-6 yaş arasındaki çocuklara gelinlik giydirilmesene; Kuran kurslarındaki taciz ve cinsel istismardan sokaklardaki kadına yönelik şiddete kadar bir dizi soru sordu.

Ramazanoğlu’na kardeşinin Bakanlık yaptığı dönemde “eşcinsellik hastalıktır, tedavi edilmelidir” sözünü hatırlatan Biçer;” siz de öyle düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Biçer verdiği soru önergesinde ayrıca eski Bakan Ayşegül İslam’ın tecavüze karşı çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin sözünü de hatırlatan Biçer; siz de bu yöntemi onaylıyor musunuz ve yeterli buluyor musunuz diye de ekledi.

Biçer’in soru önergesindeki ilginç sorular şöyle;

Ahlaksızlık ve canavarlık duyguları ile bir kadına tecavüz edip, başını yastığa koyduğunda rahatça uyuyabilen; tecavüzü meşrulaştırmak için “gece saat 3’te orada ne işi vardı” diyebilen insanların arttığı; LGBT bireylerin şiddete uğraması ve öldürülmesinin  yavaş yavaş normalleştiği; kadın katillerinin “şeytana uydum” diyerek ceza indirimi aldığı; çocuk evliliklerinin dinin gereği sayıldığı,Kuran kurslarında ve sevgi evlerinde çocukların tacize ve tecavüze uğradığı  ülkemizde;

1-Mersin  İl  Müftülüğü ’nün  camilerde  başlattığı  “Annemle  dinimi  öğreniyorum”  projesi adı altında 4 – 6 yaş arası kız çocuklarına gelinlik giydirip türban taktırılmasını aile ve sosyal politikalar bakanı olarak pedagojik açıdan Nasıl karşılıyorsunuz?

2-Eski Aile ve Sosyal Politikalar Sayın Bakanı Ayşegül İslam’ın :“Çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin” formülünü tecavüzden korunmak için sizce de yeterli mi? Genç kızlarımıza siz de bu yöntemi önerir misiniz?

3-Tacize, tecavüze, şiddete karşı yaşam hakkımıza ve özgürlüğümüze Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak sahip çıkacak mısınız? Yoksa siz de bu konunun medyanın köpürtülmesi ile abartıldığını mı düşünüyorsunuz? Yoksa siz de gece saat 3’te bir genç kızın Bağdat Caddesinde ne işi var diye mi düşünüyorsunuz?

4- Kardeşiniz eski Bakan Sayın Selma Aliye Kavaf; “Ben eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk, bir hastalık olduğuna inanıyorum. Tedavi edilmesi gereken bir şey bence Türkiye’de eşcinseller yok demiyoruz, bu vaka var” demişti, Siz de aynı görüşte misiniz?

5-LGBT bireylerin aile ve toplumda yaşadığı ayrımcılığa yönelik bakanlığınız bünyesinde bir çalışmanız var mı? Yok ise LGBT bireylerin hayatın her kademesinde, cinsel kimliklerini saklamaya gerek duymadan yer alabilmesi konusunda bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

Kaynak: Manisa’da Bugün