CİNSEL FETİŞLER VE SOSYALLEŞME ALANLARI

Yaşam yazarımız Zian Ziangil, ilginç cinsel fetişlerin üzerine eğildi ve ilgi çekici bir yazı hazırladı: “Cinsel Fetişler ve Sosyalleşme Alanları” ile ilgili bilmek istediğiniz her şey Eylül 2016 sayımızdaki bu özel dosyada…

İşte bu özel dosyanın giriş bölümü:

Tarihte ilk olarak Fransız Psikolog Alfred Binet tarafından tanımlanan fetişizm, “Cansız bir nesnenin veya bir vücudun bazı organlarının tahrik edici olarak algılanması” şeklinde tarif ediliyor. Uzmanlara göre neredeyse herkes, bazı nesnelere cinsel uyarımı artırması anlamında özel değerler yüklüyor.

Yazımızda yüzlerce fetiş türünün içinden en sık karşılaştığımız, en ilgi çekici fetişleri ve bunların sosyalleşme alanlarını sizin için araştırdık. Keyifli okumalar!

BDSM

Dominasyon ve teslimiyet diyebileceğimiz BDSM (Boundage Dicipline Submission Masochism) uygulama alanı olarak çok farklı yöntemlere sahip. İlk akla gelenlerden biri olarak tüylü kelepçeler, seks salıncakları gibi gücü ve kontrolü simgeleyen bir çok yöntem mevcut. Kişiler BDSM’i bir defaya mahsus bir heyecan olarak görebildikleri gibi, seks yaşantılarını BDSM üzerine de kurgulayabiliyorlar. İnternet üzerinde BDSM severleri buluşturma amaçlı birçok site mevcut ancak son zamanlarda özellikle Twitter üzerinde açılan bazı profiller, BDSM’in son 20 yılda ne kadar yaygınlaştığının adeta bir kanıtı. Bazı seks işçilerinin açtıkları bu profillerde, “seans” olarak tabir edilen görüşmeler videoya alınıp, Twitter’da yayınlanıyor.

RÖNTGENCİLİK VE TEŞHİRCİLİK

Yapılan araştırmalar her üç kişiden birinin seks izlemekten ve kendisini sergilemekten hoşlandığını ortaya koyuyor. İşin içine adrenalin girdiği için bağımlılık haline bile gelebilen bu durumlar, temelde tabu haline getirdiğimiz şeylerin cazibesi nedeniyle ortaya çıkıyor. Röntgencilik ve teşhircilik suç teşkil ettiği için, sosyalleşme alanı olarak genellikle internette yoğunlaşılıyor. Cam4 ve benzeri siteler bir yandan fetişizmi desteklerken, bir yandan da teşhircilikten hoşlanan insanların bu iş üzerinden para kazanmasını sağlıyor.

BU DOSYANIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “EYLÜL 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…