CİNSEL İLİŞKİDE KAYGANLAŞTIRICI JEL YERİNE NE KULLAN(MA)MALISINIZ?*

Cinsel ilişki sırasında "lubrikant" olarak da bilinen, bazı zamanlarda “masaj yağı” olarak da adlandırılan kayganlaştırıcı jel yerine ne kullan(ma)manız gerektiğini sizler için listeledik.

Cinsel ilişki sırasında özellikle biz eşcinsellerin “kaygan” bir ortama ihtiyacı var. Bunun için en sağlıklı ve keyifleri kaçırmayan çözüm; “lubrikant” olarak da bilinen, bazı zamanlarda “masaj yağı” olarak da adlandırılan kayganlaştırıcı jel.

Geçmişten günümüze kayganlaştırıcı jel yerine kullanılan ancak hem hijyenik açıdan hem de verdiği zevk açısından farklı farklı sıkıntılara yol açabilecek bazı yöntemleri ve nesneleri sizin için sıralamak istedik, yazının sonunda ise hayatınızı kolaylaştıracak bir sürprizimiz var.

CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA BUNLARI KULLANMAYIN!

VAZELİN: Vazelin aynı zamanda petrol jelatini olarak da bilinir ve kozmetik olarak da yararlanabileceğiniz çok amaçlı bir üründür. Ancak seks sırasında değil!

Vazelinin akışkan olmayan sert dokusu, anal ilişki sırasında bir süreliğine kayganlık sağlasa da kısa zamanda kuruyarak cinsel ilişkiyi bir ızdırap haline getirebilir. Kondomla uyumlu bir madde olmadığı için de kondoma zarar verebilir hatta kondomu yırtabilir.

BEBE YAĞI: Bebe yağı, adı üzerinde bir “yağ” olduğu için ıslaklık hissini size uzun süre yaşatabilir ancak seks sırasındaki sürtünme ve ısınma yüzünden yağın dokusu değişerek hacmini yitirip su kıvamına gelecektir. Bu da fazlaca kayganlaşan bir seks deneyimi demektir. Unutmayalım ki kaygan zeminler her zaman tadımızı kaçırır.

EL KREMİ: El kremi, çok kısa süreli bir ıslaklık hissi verir ve akabinde hemen kurur. Cinsel ilişki için tasarlanan bir ürün olmadığından ve içinde katkı maddesi bulunan  pek çok çeşidi olduğundan, vücudunuzda sürtünme sonucu tahrişe neden olabilir.

DUŞ JELİ ya da SIVI SABUN: Duş jeli ya da sıvı sabunlar özellikle banyoda geçirdiğimiz sıcak dakikalarda kurtarıcımız olabilir, ancak bu malzemeler hem gereksiz yere köpük yapar hem de uzun sürtünme sonrasında uygulandığı yeri tahriş eder. Ne mastürbasyon ne de cinsel ilişki sırasında duş jeli ya da sıvı sabun kullanmanız tavsiye edilmez.

ZEYTİNYAĞI: Evet zeytinyağı! Hayli pahalı bir ürün ve aslında bir gıda olsa da cinsel ilişki sırasında daha fazla “kayganlık” için kullanıldığı bilinmekte. Oysa ki çıplak ten ile hijyenik olmayan bir şekildeki teması deride alerjilere sebep olabilir ve anal yoldan bağırsaklara girişi de farklı mikrobik sorunlara yol açabilir.

TÜKÜRÜK : En bilinen ve en kolay yöntem ise anal ilişki öncesinde kayganlık için penisin tükürüklenmesidir kabul ediyoruz. Ancak tükürük su benzeri bir sıvı olduğundan, pek hacimli değildir ve kısa sürede kayganlaştırıcı özelliğini kaybedip kurur. Kuru bir anal seks de bizlerin asla istemeyeceği bir şeydir. Tükürük sayesinde yaşadığınız bu ilişki “güvenli” olmaktan çıkar.

PEKİ, NE KULLANMALISINIZ?

Anal seksten mümkün olduğunca zevk almak için, bütün bu ilkel yöntemleri bırakıp cinsel ilişki için özel üretilmiş olan kayganlaştırıcı jelleri kullanmalısınız.

Türkiye’nin en sevilen cinsel sağlık markası OKEY, yatakta da keyfinizin kaçmaması için farklı zevkler için farklı kayganlaştırıcı jel çeşitlerini üretti.

OKEY’in tüm kayganlaştırıcı jelleri, özellikle su bazlı olan jeli TENN, anal ilişki sırasındaki kuruluğu azaltmaya yardımcı olur. Prezervatifle ve diğer latex ürünlerle kullanıma uygundur. Hayvansal yağ ve şeker içermez. Suda erir, kolayca yıkanıp çıkarılabilir.

TENN (GZONE’un Favorisi)

Okey Kayganlaştırıcı Jel Tenn, içerdiği maka özleri sayesinde partnerinizi gerçekten hissedeceksiniz. Kaygan ve ipeksi kıvamda su bazlı bir jeldir. 

GINSENG:

Okey Masaj Jeli & Kayganlaştırıcı afrodizyak etkili Ginseng içeriğiyle çiftlerin zevkli anlar yaşamasını sağlar. Cinsel ilişki sırasında güvenli ve etkili kayganlık sağlar.

ÇİLEK:

Okey Kayganlaştırıcı Jel Çilek, cinsel ilişkiden aldığınız keyif ve rahatlığı arttırmaya yönelik çilek aromalı, kaygan ve ipeksi kıvamda su bazlı bir jeldir. Cinsel ilişki sırasında güvenli ve etkili kayganlık sağlar. 

ZERO

Okey Kayganlaştırıcı Jel Zero, aroma içermez veipeksi kayganlığı ile partnerinizle aranızda hiçbir şey yokmuş gibi hissettirir.

NİRVANA (Lezbiyen çiftlere özel)

Okey Kayganlaştırıcı Jel Nirvana, cinsel ilişkiden aldığınız keyif ve rahatlığı arttırmaya yönelik kaygan ve ipeksi kıvamda su bazlı bir jeldir. Özel formül sayesinde hissiyatı arttırır ve kadınların orgazm olmasına yardımcı olur.

OK.COM.TR’DA TÜM ÜRÜNLER İNDİRİMLİ, KARGO BEDAVA VE TESLİMAT GİZLİ

Hemen bu sayfadaki OKEY bannerlarına tıklayıp ok.com.tr websitesindeki özel indirimli ürünlere kargo bedava ve gizli teslimat fırsatı ile ulaşabilirsiniz.

*Bu yazı, OK’in katkılarıyla hazırlanmış, advertorial bir içeriktir.