CİNSİYET, CİNSELLİK VE FARKLILIKLARI SAVUNAN OYUNA DESTEK OLUN: SİBEL’İN YOLCULUĞU

Bilgisayar oyunu şirketi ‘Food For Thought’, cinsellik, cinsiyet ve farklılıklar merkezinde ilerleyen çarpıcı bir bilgisayar oyununa imza attı.

Aralarında Türklerin de olduğu Berlinli ve son derece yetenekli bir grup gencin kurduğu bilgisayar oyunu şirketi ‘Food For Thought’, cinsellik, cinsiyet ve farklılıklar merkezinde ilerleyen çarpıcı bir bilgisayar oyununa imza attı. Sibel’s Journey (Sibel’in Yolculuğu) isimli bu web bazlı oyunun hedef kitlesi çocuklar ve gençler. Bu heyecan verici oyun, oyuncularını Berlin’de renkli ve eğlenceli bir keşfe çıkarırken farklılıklara saygı konusunda eğitici bir görev üstleniyor. Beyaz ve heteronormatif seks eğitimini sorgulayarak geyleri, trans bireyleri, engellileri, farklı ırklardan insanları ötekileştiren sisteme karşı vicdani bir tavır ortaya koyuyor.

Oyununun yaratıcıları, şu an sadece Almancası olan oyunu Türkçe de dahil olmak üzere farklı dillere çevirmek ve yeni bölümler eklemek için kickstarter.com üzerinden bir destek kampanyası başlattı. Siz de küçücük bir bağış yaparak oyuna destekte bulunabilir, ülkemizdeki gençlerin önyargı ve nefret söylemlerini değiştirmede bu ekibin bir parçası olabilirsiniz. Destek için buraya tıklayın