ÇIPLAK UYUMANIN FAYDALARI

Muhtemelen bilmiyorsunuzdur çünkü çıplak uyumak aklınıza gelmemiş olabilir. İşte biz aklınıza bu seçeneği getiriyor, yararlarını sıralayarak sizi çıplak uyumaya davet ediyoruz.

1. Kendinizi Özgür Hissedersiniz
Yatakta çıplak yatmanın, serin çarşafın vücudunuza dokunmasının, üzerinizde size engel hiçbir kıyafetin olmamasının verdiği coşkuyu bir hayal edin. Bu duygu sizi mutlu ver özgür kılacaktır. Sabahları yüzünüzde gülümseme ile uyanacaksınız

2. Ten Teması Kadar Güzel Bir His Yoktur
Evliyseniz veya evinizi paylaştığınız bir partneriniz varsa çıplak yatmak size mükemmel bir dokunuş deneyimi yaşatacaktır. Sarıldığınızda, sırtınız birbirinize değdiğinde oluşan o sıcaklık, o hareket size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Negatif enerjinizi yatakta bırakıp çıkacaksınız. Ayrıca bu türden bir temasın cinsel hayata katkılarını sanırım anlatmamıza gerek yok.

3. Daha Kaliteli Bir Uyku Alırsınız 
Sırtınızda topak olan tişörtler, paçaları baldırınıza kadar çekilen pijamalar, çarşafa takılan giysiler, hiçbiri yok! Sadece siz ve nevresim takımı var, onun getirdiği serinlik hissi, özgürlük duygusu var. Hal böyle olunca çok daha rahat ve dinlendirici bir uyku var.

4. Cildinizin Nefes Almasına Yardımcı Olur 
Gün boyu zaten kapalı duran tüm bölgeleriniz nefes alacak. Bakterilerin üreyerek kötü kokulara sebep olduğu yerler temiz hava ile temas edecek. Bu durum cilt hastalıkları riskini emin olun azaltacaktır.

5. Kortizol Seviyenizi Düzenler 
Kortizol vücudunuzdaki çok ilginç bir maddedir ancak zararlı da olabilir. Çıplak uyuduğunuzda bu durum vücut sıcaklığınızı olması gereken değerde tutmaya yardımcı olur böylece vücudunuz kortizol seviyesini çok daha etkili bir şekilde kontrol eder. Eğer çok sıcak bir ortamda uyursanız kortizol seviyeniz yükselir, uyandığınızda bile bu durum devam eder. Bu da anksiyete, kilo alma ve çok daha başka şeylere yol açabilir. Çıplak uyuyun, vücut sıcaklığınızı düşük tutun böylece vücudunuz kortizol seviyenizi düzenleyebilsin.

6. Melatonin ve büyüme hormonu seviyenizi dengelemeye yardımcı olur
Uyku ortamınızı 20 derecenin altında tutmak vücudunuzun melatonin ve büyüme hormonu seviyelerini düzenlemesine yardımcı olur. Bu kimyasallar yaşlanmanın geciktirilmesi ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan şeylerin sağlanması hususunda vücudunuza yardımcı olur. Giyinik yattığınızda vücut sıcaklığınız artar ve bu hormonların etkisini azaltır. Başka bir deyişle Çıplak yatın genç kalın!

7. Testis Sağlığı İçin Birebir
Özellikle erkekler çıplak yatmanın faydalarını çok görecektir. Testislerin olması gereken ısıda kalması hepinizi mutlu edecektir. Kadınlarda da tehlikeli olabilecek mantar türevi rahatsızlıkların görülme oranı hızla düşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here