863269c786
Philip-Anschutz

COACHELLA FESTİVALİNİN SAHİBİ HOMOFOBİK DERNEĞE DESTEK Mİ OLUYOR?

Uproxx isimli eğlence haberleri yayınlayan bir portal, dünyanın en büyük müzik festivallerinden Coachella’nın sahibi Philip Anschutz, geçmişte homofobik bir derneğe yüksek miktarda bir bağış yaptığını iddia etti. 

Bu iddiaya ”Gerçek dışı” olarak cevap veren Philip Anschutz’a rağmen, ABD LGBT dünyasını şaşkına çeviren bu haberden sonra birçok aktivist bu yıl festivalde sahne alacak, başta Beyoncé olmak üzere birçok sanatçıyı konuyla ilgili tepki vermeye davet etti.

2017 Coachella festivali listesi açıklandı. Detaylı bilgi için buraya tıklayın…

Sitenin iddialarına göre, festivali organize eden AEG isimli organizasyon şirketinin sahibi Philip Anschutz, 2012 ve 2013 yılları arasında birçok hristiyan derneğe bağışta bulundu. Bu iddialarının belgelerini de yayınlamaya hazır olduklarını duyuran haber sitesinin iddiasına göre Anschutz, ”Alliance Defending Freedom” isimli bir organizasyona 110,000$, National Christian Foundation isimli derneğe 50,000$ ve Family Research Council isimli organizasyona ise 30,000$ bağışta bulundu.

Bu üç organizasyonun da LGBT haklarına karşı bir politika izlediğini de belgeleyen Uproxx, aynı zmaanda Anschutz’un Kolorado eyaleti siyaset dünyası için de etkin bir kişi olduğunu ve homofobik bağışlarının hepsinin bu eyalet içerisindeki derneklere yapıldığını iddia etti.

Ayrınca Bakın

y kusagi millenials

İŞTE TRENDLERİ YÖNLENDİREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN “Y KUŞAĞI”

GZone Dergi Yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Nisan 2018 sayımız için şu anda nüfus olarak çoğunluğa ...