COLTON HAYNES’IN GÜNLÜĞÜNÜ OKUMAK İSTER MİSİNİZ?

Geçtiğimiz yıl eşcinsel olarak açılarak cinsel özgürlüğünü ilan eden Colton Haynes, cinsel yönelimini sakladığı döneme ait günlük yazılarını paylaştı. 

Hayatında gizlediği şeyler yüzünden depresyona girdiğini ve bir dönem agorafobi tedavisi gördüğünü açıklayan oyuncu, PAPER dergisiyle bu dönemde yaşadıklarını kaleme aldığı günlüğünü paylaştı. Vancouver’da Arrow dizisini çektiği dönemde rahatsızlandığını söyleyen Haynes, korkularından arınmak için tuttuğu günlüğün ilk yazısını 24 Kasım 2014 tarihine yazdığını söylüyor.

 

‘Kendimi dış dünyaya kapadığımı hissediyorum. İnsanların önüne çıkacak cesaretim yok. Onlardan korkuyorum ve bu beni sanırım agorofobik yapıyor. Gündelik işlerimi halledebilmek için bile evden çıkmak çok zor geliyor. İnsanlar rutin hayatlarına çok bağlı, hayatlarında gizledikleri şeylerle barışıklar. Benim için durum hiç kolay değil, keşke dünyaya aslında nasıl biri olduğumu haykırabilsem. Herkesin gözünün üzerimde olduğunu hissediyorum ve onlardan çekiniyorum. Hayatım boyunca rahatsız olduğum dürtülerimi gizlemeye çalışıyorum ve bu savaşı kaybetmekten korkuyorum.” sözlerini yazdığı günlüğüne Haynes cinsel yönelimini açıkladıktan sonra da devam etmiş.

Eşcinsel olduğunu açıkladığı gece kaleme aldığı kısa günlük yazısında, ”Artık kendimi daha özgür hissediyorum. İnsanlardan gelen tepkiler beni çok mutlu ediyor, artık sırlarımı yüklenip uyumak zorunda değilim. Artık sokaklarda dilediğim gibi davranabilirim, artık hayatımı bir tiyatro sahnesindeymiş gibi yaşamama gerek yok.” yazan Haynes, yaşadığı agorafobinin sebebinin cinsel yönelimini gizleme endişesi olduğunu şimdi daha rahat anladığını söylüyor.

Agorafobi nedir? 

Agorafobi kişinin kendini güvende hissettiği ortamlar dışında bulunması ile gelişen bir anksiyete bozukluğudur. Kapalı ya da kalabalık yerlerden uzak durma, evde tek başına kalmak istememe gibi durumlar görülür. Dışarıya yalnız çıkmaktan korkar ve sosyal olmaktan kaçınır.