CONCHITA WURST’ÜN YARATICISINDAN ÜZEN AÇIKLAMA: ONU ÖLDÜRECEĞİM

2014’teki Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan Conchita Wurst karakterinin arkasındaki isim Tom Neuwirth, yarattığı bu karakterin sonunun gelmek üzere olduğunun sinyallerini verdi. 

Avusturalyalı drag queen karakteri Conchita Wurst, “Rise Like a Phoenix” isimli şarkısıyla Eurovision’u kazandığı Mayıs 2014’ten sonra LGBT hareketinin önemli isimlerinden biri olmuş, hem sahne hem de aktivizm alanında güzel adımlar atmıştı.

Conchita Wurst karakterini yaratan Tom Neuwirth, Almanya’nın Die Welt gazetesine verdiği röportajda şöyle konuştu: Yeni bir insan yaratma ihtiyacı hissediyorum. Sakallı kadın ile Eurovision’dan sonra istediğim her şeyi elde ettim. Bugünlerde kendimi çok sorguluyorum, neyi daha iyi yapabileceğimi düşünüyorum. Tam bu anda içimdeki Tom isyan ediyor ve diyor ki: Conchita’ya ihtiyacın yok, onu öldürmelisin”

Conchita Wurst karakterinin ölüm tarihini net olarak açıklamayan Tom Neuwirth, cinsiyet geçişi yapacağı sorularına ise “Trans değilim, kadın olmak istemiyorum” şeklinde cevap verdi.