DANIEL CRAIG TEKRAR BOND OLMAKTANSA BİLEKLERİMİ KESERİM DEMİŞTİ AMA…

Son filmi ‘James Bond Spectre’den sonra verdiği bir röportajda ‘Tekrar Bond olmaktansa bileklerini kesmeyi tercih edeceğini’ söyleyen oyuncu Daniel Craig’in kararından döndüğü belirtiliyor. İngiliz basınına göre yapımcı Barbara Broccoli, Craig’i 5. kez Bond’u oynaması için ikna etti.

The Mirror’da yer alan habere göre, filmin yapımcısı Barbara Broccoli ünlü aktörü, 5. kez ‘007’ lakaplı İngiliz ajan James Bond’u canlandırması konusunda ikna etti.

2015’teki ‘James Bond Spectre’ filminin ardından Craig’in “Şu anda Bond’u bir daha canlandırmaktansa bileklerimi keserim” demesi yeni Bond’u kimin oynacağı konusunda spekülasyonlara yol açmıştı.

Aynı röportajda eğer yeni bir Bond filminde oynarsa bunun para için olacağını açıklayan 48 yaşındaki Craig’in rolü bu nedenle reddetmediği iddia ediliyor.

The Mirror daha önce iki devam filmi için Craig’e 120 milyon sterlin teklif edildiğini de yazdı.

Yıl başında Bond’u canlandırmak üzere Craig’in yerini Tom Hiddleston’ın alabileceği haber konusu olmuş ancak daha sonra yapımcı Broccoli’nin Hiddleston hakkında ‘ fazla kendini beğenmiş ve yeterince sert değil’ diye düşündüğü ortaya çıkmıştı.

YAPIMCI BROCCOLİ ŞARKICI ADELE’İ İKNA İÇİN UĞRAŞIYOR

The Mirror’a konuşan kaynaklar, Craig’i ‘ikna eden’ yapımcı Broccoli’nin 2012 tarihli Bond filmi ‘Skyfall’ un açılış şarkısına imza atan ve bu şarkı ile Oscar ödülüne layık görülen şarkıcı Adele’in de bir kez daha Bond evrenine dahil olması için uğraştığını belirtti.

Gazeteye konuşan kaynaklar “Craig ve Adele birlikteyken kazanan takım, en iyi seçenek ve çok kazanç getiren kişiler. Uzun sürdü ancak Daniel yola geldi ve Craig’in tekrar 007 olması için güçlü bir konsensuz oluştu. Adele’e gelince, o daha bilinmez ama o da Bond’un bir parçası olmayı sevdi. O nedenle işaretler olumlu” ifadelerini kullandı.

Adele’in Skyfall şarkısı Oscar’ın yanısıra Grammy ve Brit Ödülü’nü de almıştı.

Adele ve Craig’in iş birliğine gittikleri Skyfall filmi 885 milyon sterlinden fazla bir gelir elde ederek şu ana kadarki en karlı Bond filmi olmuştu.