DANLA BİLİC: TRANS OLARAK ANILMAKTAN ASLA GOCUNMADIM, GOCUNMAM

Youtube dünyasının en doğal en eğlenceli makyaj kanalının sahibi Danla Bilic, Şubat 2017 GZone Dergi’nin en ilgi çeken konuklarından biri. 

YouTube öncesinde Twitter’daki hesabındayken, hakkında trans olduğuna dair söylentiler de çıkan Bilic, doğal haliyle dikkat çekiyor. Danla Bilic 23, yaşında şu an Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okumakta. Gelin, Şubat 2017 GZone Dergi’de Danla Bilic’i daha yakından tanıyalım…

Röportaj: Yağızcan Akbulut

Birdenbire sıra dışı makyaj videolarınla karşımıza hayatımıza girdin. Öncelikle bu vlogger’lık serüveninden biraz bahseder misin? 

Çok uzun zamandır istediğim bir şeydi. Bir şeyler yapmak istiyordum ama ne yapacağıma, nasıl yapacağıma karar veremiyordum. Kafalar Youtube ekibi ile de çalışan Retorik Dijital’in sahibi Arda ile Twitter’dan muhabbetimiz vardı bir gün bana mesaj attı ve sana kanal açıyoruz dedi. Sonra bir yemekte şu anda çektiğimiz videolardan bahsetti onun aklında böyle bir kurgu vardı ve ben de bu kurgu için doğru insandım. İkimiz de çok inandık ve başladık.

İnternet camiasını ikiye böldün bir taraf seni çok doğal bulup severken diğer taraf itici olduğunu düşünüyor. Bu yorumları nasıl buluyorsun? 

Yani her zaman olumlu ve olumsuz bakış açıları olacaktır. İtici bulananların da izlediğini her anımı takip ettiklerini görüyorum. Eminim ki onlar da seviyorlar ama itiraf edemiyorlar :))

Danla Bilic günlük hayatında nasıl birisi? Neler sever? Neler yapar? 

Ordan oraya koşturuyoruz sürekli eskisi gibi vaktimi evde yatarak geçirmeye fırsatım olmuyor çok. Boş zamanlarımda da arkadaşlarımla görüşüyorum, alışverişe çıkıyorum klasik aktiviteler yani.

“Kimse kusura bakmasın, 2 ruju bedavaya alıcam diye süper modellik yapamam…”

Diğer vlogger’lardan farklı bir tarzın var ve bu tarzla da onlardan ayrışıyorsun. Sen kendini nasıl görüyorsun? 

Süperim ben, harika biriyim. Yok yok şaka. Videolarda da olduğum gibiyim doğal buluyorum kendimi. Kimse kusura bakmasın, 2 ruju bedavaya alıcam diye süper modellik yapamam.

Ya peki, seni makyaj yapmayı bilmemekle itham edenlere ne diyorsun? 

Before – after yapıyoruz her video sonunda. Gözü az biraz gören farkı görüyordur ama tabi mükemmel değilim yani bi zahmet.

Vücudunda en beğenmediğin yerin neresi?

Bu soruyu soran kişi beni kıskanıyor olabilir mi? Tabi ki hiçbir yerimi, ya da belki yanaklarımı.

Hangi ünlü kadına makyaj yapıp onunla beraber video çekmek isterdin? 

Tabi ki Kylie Jenner, soru mu bu?

“Transeksüel olarak anılmaktan asla gocunmadım, gocunmam…”

Tabi ki bu vloggerlık öncesi hali kabarık bir Twitter sabıkan da var. Uzun bir süre insanlar senin transseksüel olup olmadığını konuştular. Bu serüvenden biraz bahseder misin? 

Çok eğlenceli bir serüvendi bence. Transeksüel olarak anılmaktan asla gocunmadım, gocunmam. Hatta hiç açıklama gereğinde bulunmamıştım. Yanlış yerlere çekenler de oldu tabi.

Şu ana kadar aldığın en ilginç yorum neydi? 

Çok değişik yorumlar alıyorum. En efsanesi “sen kimsin seni tanımıyorum”du. Yani buna ne cevap verilir mesela. Süper yorum teşekkürler.

Yeni projeler var mı? Peki ya 5 yıl sonra? 

Şu anda üzerinde çalıştığımız çok güzel olacağını düşündüğümüz projeler var, 5 yıl sonrasını bilemem tabii ki ama adım adım planlayıp sağlam adımlar atmaya çalışıyoruz. Arda benim için en iyi planlamaları yapıyor. Çok yakında daha fazla beni görmeye hazır olun 🙂

Biraz da erkeklerden konuşalım. Bir erkek neden aldatır? 

Çok daralınca bence. Çok üstüne düşülünce. Arsız bunlar biraz, ne istedikleri belli değil. Bak sinirlendim şu an. Pas.

Senin için bir erkeği çekici kılan özellikler nelerdir?

Ağırbaşlı olması ya kesinlikle. Çok konuşmasın yani benimle konuşabilir. Başkasıyla konuşmasın hahaha.

Bir sosyal medya uygulaması olsan ne olurdun? 

Instagram olurdum, çünkü en popüleri o.

BU RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “ŞUBAT 2017 ” SAYISINI 

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…