DAVID BOWIE HASTALIĞININ ÖLÜMCÜL OLDUĞUNU SON AYLARINA KADAR BİLMİYORDU

Ölümünden önce çektiği klipte sevenlerine mesaj verdiği iddia edilen İngiliz sanatçı David Bowie’nin, ölümünden 3 ay öncesine kadar hastalığının tedavi edilemez olduğunu bilmediği belirtildi.

BBC’nin hazırladığı ve cumartesi günü BBC2’de yayınlanacak olan ‘David Bowie: Son 5 Yılı’ adlı belgesele göre Bowie, tedavisinin durdurulacağını son şarkısı Lazarus’un çekimleri sırasında öğrendi.

Belgeselde konuşan Lazarus videosunun yönetmeni Johan Renck, Bowie’nin klip çekimleri sırasında ‘hastalığın kazandığını anladığını’ ancak kendisinin bu durumu çekimler tamamlandıktan sonra öğrendiğini söyledi. Bowie’yi hasta yatağında gözleri bandajlanmış bir şekilde gösteren sahnelerin hastalıkla bir ilgisi olmadığını ifade eden Renck, “Klip öyle kurgulandı çünkü ben bu görüntüleri sevdim” dedi.

‘PERFORMANSININ ZİRVESİNDEYDİ’

Belgeselde konuşan David Bowie’nin yapımcısı ise ‘Blackstar’ albümünün kayıtları sırasında ünlü sanatçının ‘performansının zirvesinde’ olduğunu söyledi. Bowie’nin son albümü olan Blackstar, sanatçının ölümünden 2 gün önce, 8 Ocak’ta piyasaya çıkmıştı.

lady-gaga-david-bowie

Kaynak: Sputnik Türkiye