DENİZ SU TIFFANY YAZDI: LGBTİ+ VE PEDOFİLİ? NE ALAKASI VAR?

GZone Dergi yazarı Deniz Su Tiffany, homofobikler ve cahiller tarafından sıkça birbiri ile bağdaştırılan LGBTİ+ olmak ve Pedofili kavramlarını ele aldı. İşte bu yazı:

Tüm GZone okuyucularına merhabalar, bu ay sizler için hem toplumun kanayan yarası, hem de yanlış anlaşılmalar yüzünden LGBTİ+ topluluğunun canını yakan konuda yazmak istedik. Heteroseksüel olmayan tüm ilişkiler (maalesef gerçek anlamda sapkınlıklar da dahil) . Biz birbirimizi biliyoruz, fakat bilmeyenlere de ulaşması ümidiyle yanlışa düşülebilecek hassas konularda insanları uyarmak isteriz.

BİRİ –SEKSÜEL BİRİ DE –FİLİ

Sonu –seksüel ve –fili ile biten çok fazla sayıda kelimeler hayatımıza girdi. Bu kelimelerin hayatımıza girmesi aslında cinselliği içeren her konuda daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağladı. Unutmamak gereken en önemli şey bilginin güç olduğu, yani cinsel sapkınlıkların ve cinsel kimliklerin ayrımını yapıp gerçek kötüden kendinizi korumanın da olanağı olduğu konusudur. Öyleyse kısaca –seksüel ve –fili arası farkı tanımlayalım mı?

-seksüel: Fransızca kökenli bir kelime olup Türkçe’ye “cinsel” olarak çevrilir. Bilinen en yaygın çeviri de homoseksüel=eşcinsel’dir. Önüne gelen köklerle beraber cinselliğini kiminle yaşayacağını belirten sözcükleri meydana getirir.

-fili: Orjinali –philia olan ek, Türkçe’de “fili” olarak kullanılmakta ve düşkünlük, anormal sevgi anlamını karşılamaktadır. Elbette her şeyin aşırısı zarar ancak burada aşırılıktan ziyade durumun kendisinin yeterince çirkin olduğu durumları niteliyor.

HEPİNİZ AYNISINIZ (YOK DAHA NELER)

Heteroseksüel olmayan ilişkiler ve beden ile beyin cinsiyetinin uyumsuz olması konularını kendilerinden farklı bulan güruhun sapkınlık olarak nitelendirdiğini, bizlerden oldukça nefret ettiklerini biliyoruz. Adlarının homofobik ve transfobik olduğunu da biliyoruz. Hatta bu nefret uğruna her türlü kalkanı kullanıp çamur atacaklarını da biliyoruz. Bununla ilgili yaptıkları oyunlardan birisi de pedofili ile LGBTİ+’yı aynı keseye koymaktır. Kendilerince açıklaması “bir yetişkin kadın – yetişkin erkek ilişkisi olmaması” Ancak bu kadar sığ bir bakış ve zorlama ile bazı cinsel kimliklerin sapkınlıklarla bir araya getirilmeye çalışılması saf cahillik değil, aynı zamanda bizler için de en büyük kötülüktür. Çünkü –fili sınıfına giren şeyler iki yetişkinin arasında geçmemektedir.

Düşmanımızın kim olduğunu ve nasıl iftiralarla üzerimize geleceklerini bilirsek, en azından bir tartışma anında şaşırmaktan kilitlenip kalmayız. Ve bu algıyı da en çok Adnan Oktar ve örgütünün “fedaileri” ateşlemektedir (ancak çok da başarılı oldukları söylenemez). (Ek olarak Youtube fenomenlerinden Gaga Bulut’un son videosuna bizler de maalesef diyecek bir şey bulamıyoruz.)

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA …

LGBTİ gündemini sıkı takip edenlerdenseniz Ekin ile Emrullah çiftinin Türkiye’de evlilik törenini mutlaka biliyorsunuzdur. Hatta bu haberlerden birinin altına “5 yaşındaki çocuğa tecavüz etseydiniz daha iyiydi” tarzında yorum yazan şahsiyetsizi de mideniz bulanarak hatırlıyorsunuzdur. Peki, böyle bir yorum çıkıyorsa, burada nasıl bir terslik olabilir? Mesela İslam dininde bahsedilen lanetlemenin LGBTİ+’ya yapıldığını zannetmek? Mesela “kripto” pedofili olup bizlere çamur atma çabaları? Ya da yazının konusu “bir arada gösterme” çabası için çalışmalar? Sebep her ne olursa olsun cinsel kimlikler ile sapkınlıklar birbirinden “yetişkinlik” ve “tüm tarafların insan olması” taraflarından ayrılır. Ve burada bariz kötü olan “-fili’lerdir.” Amasız, ancaksız…

SON OLARAK

Bu mantıksız “bir arada zannedilme” durumu için söylenecek çok fazla bir şey yok. Aklıselimlerin bildiği şeyi selim olamayanların da bilmesini isteriz; “LGBTİ+’lar her türlü –fili’ye karşıdır. Amasız, ancaksız.”