DEVRAN ÇAĞLAR HAYATINI KAYBETTİ

1990’lı yılların ünlü ses sanatçılarından, 56 yaşındaki Devran Çağlar, Maltepe'de yaşadığı rezidansta ölü bulundu.

1990’lı yılların ünlü ses sanatçılarından,  56 yaşındaki Devran Çağlar, Maltepe’de yaşadığı rezidansta ölü bulundu. Çağlar’ın bir süredir haber alamayan yakınları, Çağlar’ın çalıştığı iş yeri sahibine ulaştı. 

Ünlü şarkıcının yaşadığı Maltepe’deki rezidansa gelen yakınları ve iş yeri sahibi çilingir yardımıyla kapıyı açtı. Olay yerine ihbar üzerine polise ve sağlık ekipleri geldi.

Sağlık ekipleri yaptıkları incelemenin ardından Çağlar’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerine gelen savcının incelemelerinin ardından Çağlar’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

Çağlar’ın kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumduğu öğrenildi. Ölüm haberini ise dün akşam sahne alacağı mekan tarafından, sosyal medyadan duyurdu.  

Devran Çağlar Kimdir?
1 Ocak 1963 yılında Adana’da dünyaya geldi. 90’lı yılların ünlü arabesk şarkıcıları arasında olan bir zamanlar adından söz ettiren Çağlar ayrıca 3 sinema filminde de rol aldı.

Şöhret olduğu yıllarda Bülent Ersoy’un tahtına aday olarak görülen şarkıcı, zamanla popülerliğini yitirmiş ve kendisi buna sebep olanın diva olduğunu iddia etmişti. Arabesk ve fantezi türde seslendirdiği şarkılarla tanınan Devran Çağlar 2000’li yılların başında cinsiyet geçiş operasyonu da olmuştu.

Çağlar, duayen oyuncu Eşref Kolçak’ın çocuğu olduğunu iddia etmiş, “Babam ergenlik dönemine girdiğimde yaptığım cinsel tercihimden ötürü beni fazlasıyla dışladı.” demişti.

Çağlar, “Bana o dönemlerde ‘Ulan benim gibi bir adamın oğluna bu yakışır mı?’ diyerek baskı yapıyordu. Ben de bir süre duygularıma engel olmayı denedim ama başaramadım. Bu bana verilmiş bir hissiyat bunu reddedemezdim. Babama hayatımı bu yönde yaşayacağımı söylediğimde çok sinirlendi ve beni hayatından çıkarttı. 20 senedir sanat camiasının içinde olmamıza rağmen babamla bir kez bile karşılaşmadık” diye konuşmuştu. 

Eşref Kolçak ise bu iddiaları kesin bir dille reddetmişti. Devran Çağlar uzun yıllardır Almanya’da yaşadı ve sahne aldı.