DIKKAT: DOMUZ GRİBİ İLAÇLARI ERKEN BOŞALMAYA YOL AÇIYOR

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, domuz gribi tedavisinde kullanılan bazı ilaçların erken boşalmaya yol açabildiğini söyledi.

Türkiye’de 42 kişinin ölümüne neden olandomuz gribi ile ilgili ilginç bir açıklama da Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe’den geldi.

Domuz gribinde tedavi ve hastalıktan korunmak için kullanılabilecek ilaçlar olduğunu söyleyen Keçe, bu ilaçların doktor tarafından önerilmedikçe, reçetesiz olarak kesinlikle kullanılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Bu ilaçların cinsel sağlığı da etkilediğini vurgulayan Keçe, “Çünkü erken boşalma domuz gribi tedavisinde tercih edilen bir takım ilaçların kullanımı ya da bırakılmasının yan etkisi olarak ortaya çıkabiliyor” dedi.

Bu ilaçların büyük bir kısmının hekim tavsiyesi olmadan temin edildiğini aktaran Keçe, şöyle devam etti: “Gribin etkilerinden bir an önce kurtulmak için bu tür ilaçları kullanmakta iken aniden erken boşalma gibi cinsel işlev yetersizliğiyle karşılaşan erkeklerin aklına, kullandıkları ilaçların buna yol açabileceği gelmemekte ve bu erkeklerin bir kısmı panik içerisinde bize başvurmaktadır.”

Kaynak: NTV