DİNLE: İŞTE SEZEN AKSU’NUN SESİNDEN İLK KEZ DİNLEYECEĞİNİZ ŞARKILARIN DEMO KAYITLARI

Sezen Aksu, YouTube kanalında başkalarına verdiği bazı şarkılarının demo hallerini paylaşacağını duyurmuştu. Bu şarkıların hepsinin kısa teaser’ı yayınlandı.

Sezen Aksu’nun paylaştığı teaser videoda, daha önce Sibel Can’dan dinlediğimiz Benim Yerime De Sev, Rengin’den dinlediğimiz Aldatıldık, Tarkan’dan dinlediğimiz Her Şey Fani, Ebru Yaşar’dan dinlediğimiz Delidir ve Ferhat Göçer’den dinlediğimiz Yol Bitti Çoktan gibi şarkılar yer alıyor.

İşte bu tanıtım videosu:

Sezen Aksu, YouTube kanalında paylaşacağı demo şarkıları için şu satırları kaleme almış:

Demo bir şarkının ilk çalınmış ve söylenmiş, olgunlaşmamış ham halidir. Bir tür taslak hali diyebiliriz. Bazen de başka bir şarkıcıya ve düzenleme yapacak müzisyene, rehberlik yapması için hazırlanır.

Ben bazı demoları asıllarından daha çok severim; daha iyi ya da daha kötü olduğundan değil, içinde ne endişe ne düşünce barındırdığından…

Beğenecekler mi beğenmeyecekler mi kaygılarının başlamadığı, bizim müzik terminolojisinde “perfomans anksiyetesi” dediğimiz duygunun henüz yakamıza yapışmadığı zamanları şarkının… Çalan için de söyleyen için de gerçek kayıt aşamasında kusursuz olma çabası gerginlik sebebidir çünkü.

Müziği seven herkesin şarkıların saf halini tatmaya hakkı var diye düşünüyorum… Bu DEMO albümüyle o anların ruhunu paylaşmak istedim.

Düş Bahçeleri konseptini bilen bilir, diğer yorumcu arkadaşlarımın seslendirdiği şarkılarımı, yeni düzenlemelerle yeniden seslendiriyorum. Söyleyenler zaten çok güzel söylemiş oluyorlar; o biraz benden de hatıra kalsın diye söylemek istediğim şarkılardan oluşan bir konsept.

DEMO onlardan ayrılıyor. Konsepti falan yok. Süsleme yok. Olduğu gibi, geldiği gibi…

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :