DOĞU DEMİRKOL’DAN EŞCİNSEL ŞAKASI : İKİ ELLİYOR MUTLU OLUYOR, SXKECEK HALİ YOK YA!

Komedyen Doğu Demirkol, yeni başlayan dizisinde eşcinsellerle ilgili çirkin diyalogların olduğu bir sahneye imza atti.

Geçtiğimiz hafta komedyen Hasan Can Kaya’nın “Bir Yeraltı Sitcomu” dizisindeki homofobiklerle ilgili “şakasını” hazmetmeye çalışırken, bu konuda yeni bir “şaka” da başka bir komedyenden geldi.

Doğu Demirkol, 31 Mart’ta Blu Tv ve Vodafone TV’de yayına giren DOĞU dizisinin 3.bölümünün sonundaki bir sahnede aşağıdaki diyaloglara bizi maruz bıraktı.

(Heteroseksüel olduğundan farklı bir beyanları bulunmayan iki erkek arabada konuşmaktadır)

  • Kanka bu Necip var ya açık ve seçik bir biçimde, lamı cimi yok; gey
  • Sağol kardeşim tespitin için
  • Çok müsamaha gösteriyorsun ama…
  • Arkadaşımız, ne var iki elliyor mutlu oluyor, sxkecek hali yok ya, ne var
  • Onun yerinde ben olsam aynı müsamahayı göstermezdin ama…

İlgili sahne GZone’un aşağıdaki Instagram paylaşımından izlenebilir:

Editörün Notu: Nedir bu eşcinsel/biseksüel beyanı olmayan komedyenlerden çektiğimiz? Eğer gerçek hayatta eşcinsel/biseksüel beyanınız yoksa, dizi veya filmlerinizdeki karakter de eşcinsel/biseksüel özne değilse yaptığınız bu tür “şakalar” Akasya Durağı düzeyinden öteye gitmiyor. “Ben homofobik değilim, benim de gey arkadaşlarım” var diye binlerce kez beyanda bile bulunsanız, eşcinselleri bu şekilde şaka malzemesi yapmanız günün sonunda toplumda bir şiddete dönüşüyor. Hadi bu şakayı yapacaksınız diyelim, keşke gey olarak adlandırdığınız o karakterin biraz daha derinine insek ve “hetero arkadaşlarını elleyerek mutlu olan(!)” bu karakteri daha yakından tanısaydık ve empati kursaydık, o da yok! Eşcinseller sizin sözde absürd(!) komedi malzemeniz değildir. Ya onları doğru düzgün yansıtın ya da hiç ağzınıza almayın. Bir not daha: Eşcinsel erkekler bütün hetero erkeklere cinsel çekim duymaz, onları elleyerek kendilerini tatmin etmezler. Doğu Demirkol’un gerçek hayatta da böyle bir yargısı varsa bu çirkin düşünceden bir an önce kurtulmasını dileriz çünkü biz bunda GÜLÜNECEK BİR ŞEY GÖREMİYORUZ!