donald-trump

DONALD TRUMP U DÖNÜŞÜ YAPTI: EŞCİNSEL EVLİLİKLER KANUNDUR, KANUNA KARŞI GELİNEMEZ

ABD’nin yeni seçilen Başkanı Donald Trump, seçilmişliğinin ardından verdiği ilk röportajda, seçim propagandaları döneminde evlilik eşitliği yasasına sarfettiği bütün sözleri geri alarak U dönüşü yaptı: ”Evlilik eşitliği bir yasadır, geri alınamaz, yasaya karşı gelinmez”.

”60 Minutes” isimli röportaj programına konuk olan Donald Trump, Başkanlık seçim propagandaları sırasında eşcinsel evliliklerin ülkeyi böldüğü ve iptal edilmesiyle ilgili kendisine yöneltilen soruya, bu vaatinden U dönüşü yaparak cevap verdi. ”Yüksek Mahkeme tarafından alınan herhangi bir karara karşı gelmemiz mümkün değil. Bu Yüksek Mahkeme tarafından alınan bir karardır, bu bir kanundur ve benim bununla alıp veremediğim hiç bir şey yok.” cevabını vererek herkesi şaşkına çeviren Trump, bu şekilde Başkanlığının ilk yıllarında LGBT özgürlüklerine dokunmayacağı sinyallerini verdi.

 

İlginizi Çekebilir

George-Weinberg

”HOMOFOBİ” KELİMESİNİN YARATICISI HAYATINI KAYBETTİ

Eşcinselliğe karşı nefret duymak anlamına gelen ”Homofobi” kelimesinin yaratıcısı, psikoterapist George Weinberg, 86 yaşında hayatını kaybetti.  ...