DRAGPRINCESS’TEN ENFARKTÜS İLE İLK TEKLİ: VAR MISIN?

Martha adıyla bilinen drag queen Dragprincess, ilk teklisini ayrımcılığa karşı olan bir müzik oluşumu ile EnFarkTüs ile çıkardı: Var Mısın?

Yaşama nihilist-hümanist non-binary pencereden bakmayı, önyargılardan arınıp bireyi sadece ”insan” olarak sevmeyi ilke edinmiş felsefeye sahip EnFarkTüs; ülkemiz müzik endüstrisinin ve medyasının oluşturduğu karteli, müzik coğrafyasının sınırsızlığında özgürce ifade edebilmek için yetenek ve ilke sahibi kreatif müzisyenlerin içinde yeralacağı modüler yapısı ile her tekli yapımda başka sanatçıya düet fırsatı veren bir oluşumdur.EnFarkTüs, toplumun tüm kesimlerinin dili olacak, nefret ve ötekileştirme çağının son bulacağı güne kadar misyonunu sürdürerek bireylerin ayrıştırma, etiketlendirilme algısı ile iç dünyalarına sığınmalarına son verecektir.Müziğin hoşgörü ve empati dilinin duyguları tek yüreğe dönüştürdüğü sıcak ahengi sizleri bekliyor. EnFarkTüs feat. Dragprincess ”Var Mısın” şarkısının 21 Şubat 2020’de Kınay Productions etiketi ile Net D ve tüm dijital platformlarda yayına girdi.

Dragprincess, çocuk yaşlarda hayatına 1995 TSM 2.liği, 1996 da arabesk fantazi 1.liğini sığdırmış ancak devam etmemiştir. Uzun bir aradan sonra 2010 Yılından itibaren istanbulun hatırı sayılır gece klüplerinde günümüze kadar dragqueenlik mesleğini icra etmektedir.

Dragprincess yeni şarkısıyla ilgili şöyle konuştu: Sesime aynı zamanda nasıl bir görsellik katabilirim diyerek show dünyasına adım attım ve her şey çok iyi olsun diye de uzun zamandır sahne sektörünün mihenk taşı olan  drag queenlik mesleğini icra ediyorum ancak ben doğuştan şarkıcı bir Dragqueenim! Sahne, show dünyasında ki birikimlerimi müziğime renk olarak insanlara göstermenin zamanı geldi, geçiyor!

Sevgili Şarkıcı, söz yazarı dostum Bülent Cenkçi (enfarktüs)’nin “Var Mısın” klibinde bunu küçük bir düet ile şarkıcı kimliğine adım attığımı göstermenin heyecanı içerisindeyim! Klipte klüplerde bugüne kadar sergilediğim ve üstüme oturan amy winehouse ve yıldız tilbe karakterleriyle parodi komedi bol kahkaha atacağınız bir klip hazırladık. Klipte LGBTİ renklerinden oluşan, bayrağımızı simgeleyen bir görselde eklemeyi ihmal etmedik, Etmeyeceğiz! Daha da Önemlisi Türkiye’nin ilk dragqueen şarkıcı kimliğimi resmileştirmek adına klipte de ilk kez 35 cm drag platformla ayakkabıyla şarkı söyleyen ilk dragqueen şarkıcı ünvanına sahip olmak ayrı bir gurur. Klibimizi Herkesin gülümseyerek izleyip desteklemesi yanısıra LGBTI camiasının destekleyeceğine inanıyorum.

Dragprincess bu yılın Ortalarında çıkaracağı ilk single yine Sözü Bülent Cenkci’ye müziği ise Bertan Coşar’ a ait olan elektro pop sound “Olay/Finish” şarkısı için stüdyo çalışmalarına başlıyor.