DRIVE CLUB PS4’DE

 

Araba yarışları oyun severlerin en büyük tutkusu halini almış durumda. Need For Speed serisi ile oldukça yüksek bir hız yakalayan araba yarışları Microsoft’un sadece Xbox için çıkarttığı FORZA serisi ile en yüksek noktaya ulaşmış durumdayken Ubisoft beklenmedik bir hamle ile Playstation 4 sahiplerinin yüzünü güldürdü.

DriveClub2
Oyun mu Gerçek mi?

8 Ekim 2014 günü Playstation Network üzerinden ücretsiz olarak sunulan Drive Club, bir yarış oyunu olmanın ötesinde sizi bir yarış izleyicisi yapmak için tüm imkanları kullanıyor. PSN ( Play Station Network ) üzerinden çoklu oyuncu modu ile oynamaya olanak tanıyor.  Bunu şöyle de tarif edebiliriz. Dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızla beraber kendi yarış kulübünüzü oluşturup, yarışlara katılabilirsiniz yada kendi kulübünüzün ortak banka hesabı ( sanal hesap sanal para ) ile kendinize yeni modifikasyonlar yapabilir kendi kulübünüz adına dünya sıralamasındaki yarışlara katılabilirsiniz. Drive Club, Playstation 4’ün neredeyse tüm özelliklerini kullanmak için yapılmış durumda. Siz yarışırken kendi ekip arkadaşlarınız da televizyonları karşısında aynı bir yarışı gerçekten izliyormuş gibi sizi izleyip size destek olabilir yada sizin üzerinizden bahislere girebilirler.

Drive Club
Drive Club

Sadece Playstation 4  için yapılan Drive Club, 1080P kalitesindeki görüntüleri ile sizleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Oyunu 8 Ekimden sonra PSN üzerinden indirip 10 yarışa katılabilir ve sonrasında oyunu tam sürüme geçirmek için 189 TL ödeme yapabilirsiniz.

Diğer bir cepheden  bakacak olursak Xbox ONE elindeki FORZA ile sağladığı tahtını kaybediyor gibi görünüyor. Her ne kadar güçlü bir makine olduğu iddia edilse de Xbox One, Playstation 4 karşısında gücüne şapka çıkartmak zorunda kalıyor.

 

 

 

Haber: Serkan Şafak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here