DUA LIPA BEKLENEN YENİ ALBÜMÜ “FUTURE NOSTALGIA”YI ERKEN YAYINLADI

Dua Lipa uzun zamandır beklenen yeni albümü Future Nostalgia‘yı, internete sızdırıldığı için planlanan vaktinden önce yayınladı.

New Rules, IDGAF, One Kiss gibi şarkılarla kendisine geniş bir hayran kitlesi edinmiş olan Arnavut asıllı şarkıcı Dua Lipa uzun zamandır beklenen yeni albümü Future Nostalgia‘yı bugün yayınladı. Yayınlanmasından iki hafta önce internete sızdığı için aslında 3 Nisan 2020’de yayınlanacak olan albümün tarihi Warner Music tarafından 27 Mart 2020’ye çekilmişti. Dua Lipa, albümünün sızdırıldığını ve planlanandan erken yayınlanacağını canlı yayında gözyaşları içinde açıklamıştı.

Dua Lipa “Don’t Start Now”ı albümün çıkış single’ı olarak 1 Kasım 2019’da yayınladı. Şarkı eleştirmenler tarafından olumlu dönüşler aldı ve listelerde de büyük bir başarı göstererek UK Singles Chart ve Billboard Hot 100 listelerinde ilk 10 arasına girdi. Albümle aynı adı taşıyan promosyon single’ı “Future Nostalgia” ise 13 Aralık 2019’da yayımlandı. İkinci single “Physical” ise albümün ikinci single’ı olarak 31 Ocak 2020’de piyasaya sürüldü. Albümün tanıtımı için Lipa, Future Nostalgia Tour adını verdiği turneyi duyurdu ve 24 Avrupa ülkesi dahil olan turnenin Nisan 2020’de başlayacağını açıkladı.[5] Müzikal olarak Future Nostalgia, Lipa tarafından “dans kursu müzikleri” olarak tanımlandı. Şarkıların disko ve pop müzik ağırlıklı olduğunu söyleyerek ilhamını Gwen Stefani, Madonna, Moloko, Blondie ve Outkast’ten aldığını söyledi.*

İçerisinde geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu Don’t Start Now, Physical dahil 11 şarkı bulunan bu albümü tüm dijital kanallardan dinleyebilirsiniz.

*Kaynak: Wikipedia