DUA LIPA HERKESİ MEST EDEN CANLI PERFORMANSI “STUDIO 2054″E NASIL HAZIRLANDI?

Son albümü Future Nostalgia ile büyük bir başarı elde eden pop şarkıcısı Dua Lipa, geçtiğimiz Cuma akşamı canlı etkinlik platformu Live Now üzerinden yayınlanan “Studio 2054” deneyimi ile dünya çapında onbinlerce izleyiciyi mest etti.

Müzik dinleme platformlarında kırdığı rekorlarla adından söz ettiren, son albümü Future Nostalgia ile büyük bir başarı elde eden pop şarkıcısı Dua Lipa, geçtiğimiz Cuma akşamı canlı etkinlik platformu Live Now üzerinden yayınlanan “Studio 2054” deneyimi ile dünya çapında onbinlerce izleyiciyi mest etti.

Biletleri 9-29 ABD Dolar arasında değişen bu ücretli performans için Dua Lipa yaklaşık 3 aydır hazırlanmaktaydı. Bu canlı performansta Dua Lipa’ya Kylie Minogue, Miley Cyrus, Elton John, FKA Twigs, Angele gibi önemli isimlerin yanı sıra ve onlarca dansçı eşlik etti.

Dua Lipa & Kylie Minogue

Disko çağından günümüze gelen, dur durak bilmeyen bu yolculuk 6 ayrı sahne ve sette gerçekleştirildi. Yaklaşık 80 dakika süren bu canlı konser, sadece müziği, vokaller ve danslarıyla değil sağladığı görsel deneyimle hayli ses getirdi. Bu yayın hakkında yorum yapan önemli yayın organları, Covid-19 salgınının müzik endüstrisini daha yaratıcı yapmaya zorladığını ve bunun da en iyi örneklerinden birinin Dua Lipa’nın Studio 2054 performans olduğu konusunda hemfikir oldu.

Konser halen LIVE NOW platformundan 10 ABD Doları karşılığında izlenebiliyor.

Dua Lipa’nın bu performansa hazırlık aşamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.