DÜNYACA ÜNLÜ RESSAM TANER CEYLAN GZONE’A KONUŞTU

Hiper gerçekçi resimleriyle dünyaca tanınan, Türkiye’de kuşağının en pahalı ressamı Taner Ceylan geçen ay İstanbul’daydı!

Sanatçının “Persephone” ve “Cypharissus” adlı işlerini Türkiye’de ilk kez Paul Kasmin Gallery ile ArtInternational’da görme fırsatı bulduk. Aynı zamanda, sanatçının aynı seri için ürettiği “Ay Teni” ve ilk heykeli “Ay Masalı”nın dünyadaki ilk gösterimi ArtInternational’da yapıldı.

Resimlerinde eşcinsel temalara da yoğunlukla yer veren Taner Ceylan’la G ZONE için görüştük.

İşte bu röpörtajdan başlıklar:

“Bir sanatçı yaşadığı yerden bağımsız olamaz. Şehirin, toplumun, yönetimin sanatsal üretimler üzerinde kesinlikle birebir etkileri vardır. Benim sanatımda da doğrudan imajlarla olmasa da etkisi yadsınamaz. Örneğin New York ve Londra oradaki sisteme dahil olmak icin sizi atölyenize üretmeye sokuyor. Türkiye’de ise tam tersine bir etki var, burada öfkelenmemek ve savaşmamak için atölye sığınak görevi görüyor.”

“Üniversiteden atılma sürecim beni aşarak çok büyüdü ve çok tepkiler aldı. Fakat hiç bir zaman üretimlerimin içini değiştirmemde bir baskı hissetmedim.O zamanlar veya şimdi tepkilerle baş edecek gücüm vardı. Sabırlı bir şekilde devam ederseniz, samimiyseniz  sanatınızdan vazgeçmiyorsunuz.” 

Bu röpörtajın tamamı sadece G ZONE Dergi EKİM SAYISINDA… Okumak için TIKLAYIN

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here