DUSTIN LANCE VE SAM SMITH ARASINDAKİ OSCAR POLEMİĞİNDE SAM SMITH’TEN CEVAP

Geçtiğimiz gece sahiplerini bulan, sinemanın dünyadaki en önemli ödülleri Oscar’larda, Sam Smith’in ödül alırken kendisinin Oscar’a layık görülen ilk açık eşcinsel olduğunu ima etmesinden sonra, senaryo yazarı Dustin Lance’in 2009 yılındaki Oscar ödül töreninden kendisinin ödül aldığı anın videosunu yayınlayarak, Sam Smith’e nişanlısı Tom Daley’yi rahat bırakmasını söylemesi üzerinden henüz saatler geçmişken, Sam Smith’ten Dustin Lance’e cevap geldi. 

Dustin Lance ve Sam Smith arasında polemiğe yol açan  Tweeti okumak için buraya tıklayın

Törenin ardından sabah yazdığı ilk tweette, bir akşamdan kalmada olduğunu söyleyen Sam Smith, sonrasında iki tweetle Dustin Lance’e cevap verdi. ”Değinmeye çalıştığım nokta Oscar alan ilk eşcinsel, ikinci, üçüncü ya da 100üncü olmak değildi. Benim noktam, ödül gecesinde LGBT dünyasına ışık tutmaktı. Bu sevdiğim LGBT bireylere olan bir borçtu” diyen Sam Smith, üçüncü tweetinde ise, ”Karışıklık için özür dilerim Dustin Lance, filmlerini izleyip seni takip edeceğime emin olabilirsin. Geciken bir Oscar tebriği de benden gelsin” yazdı.

Bu Tweetler üzerine Dustin Lance’in Sam Smith’i Internet dünyasına şikayet ettiği tweetler ile tekrardan gündeme gelen polemikte üçüncü raundda ne olduğunu okumak için buraya tıklayın…

1 YORUM

Comments are closed.