EBRU POLAT: BİR KADINA DA AŞIK OLABİLİRİM

Son günlerde “Hava Çok Sıcak” isimli şarkısıyla ilgi çeken şarkıcı Ebru Polat, Posta gazetesine verdiği röportajda “Bir kadına da aşık olabilirim, sevebilirim” şeklinde açıklamalar yaptı.

İşte Canan Danyıldız’ın röportajından bazı bölümler:

Niye bu kadar ilgi görüyorsunuz?

Genç kızlara örnek olan biriyim. Yüksek lisans yapıyorum. Herkese eğitimin önemini anlatıyorum. Hiçbir erkeğin eline bakmayacaksın. Sayemde birçok kız okula döndü. Ben kimse için işimi bırakmam. Erkeklere güvenmem.

■ Hukuk mezunusunuz. İmajınızla ters değil mi? 

Ceza avukatıyım, bir yıl da çalıştım. Ama şov işi ciddiyet kaldırmaz. Ciddi durursan, “Git avukat ol” derler. Şarkıcılık herkese hitap eder.

■ Bir avukat neden şarkıcı olur ki? 

Hayat bir oyun. Küçüklüğümde avukat olmak istiyordum, oldum. Psikoloji okumak istedim, okuyorum. Şarkıcı olmayı da istedim, oldum. Niye tek bir şeyle sınırlı kalayım ki? İleride de huzur evi açmak istiyorum.

■ Sosyal medyada takipçi sayınız inanılmaz! 

İki milyona yakın takipçim var. Kadın ve erkeklerin oranı eşit. Beni seven büyük bir kadın kitlesi var, bazen utandırıyorlar.

■ Neden? 

Lezbiyen bir kitlem var, biseksüeller de var. Bana çıplak fotoğraflarını yolluyor kadınlar. “Seninle birlikte olmak için her şeyi yaparım” diyenler var. Kırmamak için gülücük atıyorum. Heteroseksüelim ama bazen çok güzel kadınlar yazıyor. Hayran kalıyorum.

■ Hem kadınların hem de erkeklerin beğeniyor olması hoşunuza gidiyor mu?

Evet. Lezbiyenlik de biseksüellik de kötü değil. Kendimi cinsiyetsiz buluyorum. Kadınlar da erkekler de beni istiyor. Ne olmuş? İleride hoşuma gidebilir.

■ Bir kadınla ilişki yaşayabilir misiniz? 

Olabilir, büyük konuşmam. Bir kadına da aşık olabilirim, sevebilirim. İki kadın birbirini sevebilir.