EKİN KESER YAZDI: HARMAN DÖVMEK KEÇİNİN İŞİ DEĞİL

“CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, eşlerden birinin eşcinsel ilişkide bulunmasının boşanma sebebi sayılmasını öngören bir kanun değişikliği önerdi”

Şöyle mi başlasak? Dilimizde tüy bitti be Tanal! Cinsel tercih değil, yönelim. Yö-ne-lim! Pekala, demişsin ya ‘’ Toplumumuzun,cinsel tercihlerin (yönelimlerin) dogmatik oluşumunun dışında olan tercihlere (yönelimlere) tepki göstermesi farklı cinsel tercihleri (yönelimleri) olan vatandaşların kendini açıkça ifade edememesine neden olmaktadır.’’ Doğru demişsin fakat doğru yolda değilsin! . Tabii ki LGBTİ’lerle ilgili 22 maddelik yasa teklifini ve tomaya engel olmaya çalışmanızı unutmamak gerekir.

Bize (Lgbti) sorarsan eğer önce toplumu eğitmek gerekir. Toplum insanların yönelimini bilmeden baskı uygulamayı durdurmalı ki zorunlu heteroseksüel evlilikler yaşanmasın. Heteroseksüel yönelime sahip insanlar bile bu tip baskılara maruz kalıyor.

Yani buradan çıkarmamız gereken ilk ders ailelerin eğitilmesi gerektiğidir

Soruyorum sana;

  1. Normal nedir?
  2. Normal evlilik nedir?
  3. Kime göre normal?
  4. Millet vekilisin ama beni yansıtmıyorsun, neden?
  5. Millet vekili nedir?
  6. Duymuşsundur belki, Türkiye’nin ilk eşcinsel evliliğini gerçekleştirdik Emrullah Tüzün ile birlikte. Normal mi?
  7. Homofobik ve transfobik cinayetleri engelledi mi?

Not: İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

Bunlara rağmen biricik Medeni Kanun’da yer alıyor.’’ Haysiyetsiz yaşam’’…

Haysiyet sizden mi soruluyor?

Benim haysiyetim beni,  benim bedenim beni, benim yatak odam beni, benim yaşamım beni ilgilendirir. Aldatma,aldatmadır! Cinsel yönelim haysiyetsizlik seviyesini belirlemez! Yeni bir madde gerektirmez!  Mahmut Tanal’ın söylediklerine değinmeden geçemedim.

 

Grigio Karaköy

Güzel şeylerden de bahsedelim biraz. Geçtiğimiz günlerde uğradığım bir mekandan bahsedebilirim sizlere:

Eğer lezzetli bir Türk kahvesi içmek istiyorsanız önermeden geçemeyeceğim. Tatlı dekoratif süslemeleriyle,çalışanlarıyla size kendini sevdiriyor. Çaldığı müzikler ise cabası… Üst kattaki salonuna da bir göz attım. Rahatça kitabınızı okuyabilir, terasından Karaköy’ün birkaç tarihi dokusunu inceleyebilirsiniz.

Modda Kadıköy

Son olarak, üzerimdeki t-shirtten de bahsetmek istiyorum.

Zevkle ve ısrarla önereceğim,alışveriş yaparken tat alabileceğiniz bir yer ‘’ Modda Kadıköy’’. Ürün çeşitliliğini görmeniz gerekir. Her yaşa ,her zevke ve her görüşe göre hitap eden bir yapısı var. El yapımı tasarımları tadından yenmez! Üzerimde gördüğünüz t-shirt de el boyamasıdır. Bunların yanında ilgi ve alakalarını es geçmemek gerekir.

Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, sevgi, huzur, güç ve neşe ile geçireceğiniz bir hafta dilerim.