EKİN VE EMRULLAH İÇİN LGBT DOSTU HERKESE AÇIK ÇAĞRI

G ZONE’un açık çağrısıdır

Sevgili eşcinsel, lezbiyen, biseksüel, trans ve LGBT dostu arkadaşımız,

Ekin ve Emrullah, 5 Eylül’de boğazda bir teknede, devletin onlara hak görmediği ama gönüllerinden geçen düğünü yaparak bazılarını çok sinirlendirirken bazılarını da çok sevindirdi.

Gelen tepkilerden anladık ki, bu töreni coşkuyla karşılayanlar kadar, “şımarıklık” ve “göze sokma” olarak değerlendiren LGBT bireyler de var.

Şu an yeteri kadar farkında değiliz belki ama bu çocuklar tarih yazdı. Bu çocuklar sadece sembolik bir düğün yapmadı. Hepimiz adına görünür oldular. Hepimiz adına “burada” olduğumuzu toplumun yüzüne yüzüne haykırdılar. Ana haber bültenleri ve büyük gazeteler onları görmezden gelemedi.

Bu büyük olaylar sonrası Ekin okuluna gidemez oldu, Emrullah çalıştığı kafeden kovulmaktan beter edildi ve ev sahipleri bu çifte “evimden çıkın” dedi. Ailelerin tepkileri ve ölüm tehditlerini saymaya bile gerek yok.

“Eee, böyle olacağı belliydi. Bu kadar göze sokarsan olacaklar budur” diyebilirsiniz.

Asıl bunların olacağını bile bile, hem kendilerini mutlu etmek için hem de hepimizin özgürlükleri adına cengaver gibi, saklanmadan, kendi ülkelerinde özgürce yaşamak için işte böyle evliliklerini göze soktular. Çok da iyi ettiler.

Ekin ve Emrullah üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmıştır ve şimdi sıra bizde:

Değerli LGBT ve LGBT dostu mekan sahipleri ve ev sahipleri,

Ekin ve Emrullah’a verecek işinizin de, kiralayacak evinizin de olduğuna eminiz. Bu “elimden keşke bir şey gelse” diyen ve gerçekten elinde imkanları olanlara yapılan açık bir yardım çağrısıdır:

Gelin, LGBT olsun veya olmasın aslında hepimizin özgürlükleri adına savaşan bu iki insana destek olalım.

Gelin onlara hayatlarını kazanabilecekleri bir iş ve kimseyi rahatsız etmeden yaşayabilecekleri bir ev kiralama imkanı sunalım.

Onlardan birine iş imkanı sağlamak veya kiraya verebileceğiniz evinizi hakkında bilgi vermek için info@gzone.com.tr mail adresine mail atarak, Facebook (gzonemag) ve Twitter (gzonemag) adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Gelen talepler gizli tutularak, Ekin ve Emrullah’a ulaştırılacaktır.

Bu imkanları olamayan herkes gönlünden kopan yardımlarla Ekin ve Emrullah adına açılan dayanışma linkinden de onlara destek olabilir. Indiegogo linki aşağıda:

https://www.indiegogo.com/projects/support-victims-of-homophobia-ekin-emrullah

Sosyal medyada Ekin ve Emrullah’a destek olmak için uygun boyutta görselleri indirebilirsin:

Ekin ve Emrullah destek temalı Facebook header indirmek için buraya tıkla 

Ekin ve Emrullah destek temalı Twitter header indirmek için buraya tıkla

Ekin ve Emrullah destek temalı Instagram görseli indirmek için buraya tıkla

 

 Fotoğraf:Emre Yunusuoğlu (Hürriyet) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here