ELIAD COHEN: ‘‘FİZİKSEL KONDİSYONUNU KORUMANIN İNCELİKLERİNİ ASKERDE ÖĞRENDİM.’’

PAPA isimli parti serisini düzenleyen İsrail asıllı fotomodel ve gey camiasının en şöhretli isimlerinden ELIAD COHEN, 2015 başında PAPA WORLD TOUR kapsamında seyahat ve parti markası HIP SULTAN’ın da katkılarıyla SUPERFABRIC CLUB’da sahne almıştı. Cohen’in bu ziyaretini bahane ederek biz de bu yakışıklıya mikrofonumuzu uzattık. 

İşte bu röportaj:

Boğa burcusun. Burcunla ilgili sevdiğin ve sevmediğin özellikler neler?
Kesinlikle burcumun özelliklerini taşıyorum. Burcumun boğası ilk dövmemdi. Burcuma göre gayet güvenilir, bağımsız ve cömertim; öte yandan inanılmaz derecede inatçı olabiliyorum. Yani burcum hem bir lütuf hem de bir lanet aslında.

Spartacus Gay Guide seni barmenlik yaparken keşfetmiş ve bugünlere gelmendeki yolu açmış. Modellik yaparken tanık olduğun en ilginç şeyler nedir?
Spartacus kesinlikle benim hayatımı tanımlayan bir kanal oldu. Tel Aviv’de bir barda çalışıyordum, askerdeki görevimi yeni tamamlamıştım. Spartacus tam o sırada beni keşfetti. O zamanlar Spartacus’ün ne olduğunu bilmemem bir yana hayatımda ne gibi bir etkisi olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu deneyim bana seyahat etme olanağı sağladı ki farklı kültürler görme ve bu kültürlerden insanları bir araya getirmeyi sağlayan bir marka yaratmama da bu sebep oldu.

İşin gereği fazlasıyla seyahat ediyorsun. Daha önce Türkiye’ye geldin mi? EN çok sevdiğin ve en seksi erkeklerin olduğu ülke sende neresi?

Daha önce Türkiye’ye geldim ama çok kısa bir süre kaldım.Bu kez PAPA markasıyla Türkiye’ye ve özellikle İstanbul’a geleceğim için çok heyecanlıyım. Türkiye ve İsrail arasında kültürel olarak çok fazla benzerlik var. Bu benzerliklerin de bana kendimi evimde hissettireceğine eminim. Dünyanın her yerini dolaştım ve dünyanın her yerinde inanılmaz çekici erkekler gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim ancak Brezilya’da olağanüstü derecede yakışıklı erkekler gördüğümü söylemem lazım.

Türkiye’nin aslında bir bıyıklı erkeklerin anavatanı olduğunu söyleyebiliriz. PAPA markasının “bıyık” vurgusu nereden çıktı? Ve isim olarak neden PAPA adını seçtin?
Daha önce de söylediğim gibi, bunca yıldır Orta Doğu’da yer aldıkları için İsrail ve Türkiye’nin paylaştığı bir çok kültürel öğe var. Dünyanın her köşesinden farklı insanlar hitap ediyor olsa da PAPA, yoğun bir maskülen enerjinin aktarımını sağlayan bir parti markası. PAPA’nın bıyığı ve parti konsepti birbiriyle özdeşleşerek beraber bir enerji ürettiler. Bu partileri 50’den fazla şehir ve 3 ayrı kıtada yaptık. PAPA kelimesi ise ister Pekin, ister İstanbul’da olalım, her dilde aşağı yukarı aynı anlama gelen ve herkesin kolaylıkla telaffuz edebildiği bir marka adı.

Düzgün fiziğini nasıl koruyorsun? Seyahat ettiğin ülkelerde yerli lezzetlerin tadına bakar mısın?
Fiziksel kondisyonunu korumanın inceliklerini askerde öğrendim. Bu öğreti beni askerden sonra da takip etti. Hayatta kontrol edemeyeceğiniz pek çok şey var ancak kendinizle hakim olmak ve kendinize bakmak bunlardan biri değil. Hayatımda ne olursa olsun, nasıl planlarım olursa olsun veya nerede olursam olayım mutlaka terlemek için kendime zaman yaratırım. Fit kalmak sizi daha mutlu eder ve daha iyi görünmenizi sağlar. Açıkcası sevmediğim bir yiyeceğe henüz rastlamadım, her şeyi yerim.

Yeni yılla ilgili aldığın kararlar ve 2015’le ilgili planın nedir?
2015 yılında kesinlikle daha sabırlı olmak konusunda çalışmam gerektiğini söylemeliyim. Aslında bu Boğa burcunun bir parçası olmasına rağmen bazı konularda sabırsız davranabiliyorum. Etrafımdaki herkesin benim kadar hızlı çalışmasını istediğim zamanlar oluyor. Ancak bu doğru bir davranış değil. Yeni yılda bunun üzerinde çalışmam lazım.

Türkiye hakkında seni en heyecanlandıran nedir? Aklında İstanbul’u nasıl hayal ediyorsun?
Tüm Türkiye için konuşamam ancak İstanbul’u ziyaret etmek için fazlasıyla heyecanlıyım. İstanbul adeta medeniyetin beşiği. Ayasofya, Kapalıçarşı, Yerebatan sarayı. Kısa zamanda gezecek çok yer var. Çok sabırsızlanıyorum.

GZone Özel Röportaj: Murat Renay

GZONE DERGİ’Yİ MOBİL CİHAZINIZA İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARI KULLANABİLİRSİNİZ:

google play

appstore

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here