ELLIOT PAGE, TIME’IN KAPAĞINDAKİ İLK TRANS ERKEK OLARAK TARİH YAZDI

‘Juno’ ve ‘The Umbrella Academy’nin yıldızı Elliot Page, TIME dergisinin kapağına çıkan ilk trans erkek olarak tarihe geçti.

Page, geçen aralık ayında, artık transseksüel bir birey olduğunu ve isminin “Elliot Page” olduğunu açıklamıştı.

34 yaşındaki oyuncu, 2007 filmi ‘Juno’da hamile bir genci canlandırdığı rolüyle Akademi Ödülü’ne de aday gösterilmişti. 2010 bilim kurgu-gerilim filmi ‘Inception’ da dahil birçok filmde rol alan oyuncu şu anda Netflix süper kahraman dizisi ‘The Umbrella Academy’de oynuyor.

Aralık 2020′ de trans olarak açılan Page’in Instagram sayfasındaki açıklamada şu ifadeler yer almıştı: “Sonunda, gerçek halimle olmanın ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem. Trans olduğum gerçeğini seviyorum. Queer olduğum gerçeğini seviyorum.

Page, ‘he/they’ zamirlerini kullanacağını belirttiği paylaşımında, bazı endişelerine de yer vermişti: “Gerçek şu ki, şu anda son derece mutlu hissetmeme ve ne kadar ayrıcalık taşıdığımı bilmeme rağmen, aynı zamanda korkuyorum. Zarar vericilikten, nefretten, ‘şakalardan’ ve şiddetten korkuyorum. Her gün taciz, istismar ve şiddet tehdidiyle uğraşan tüm translara: Seni görüyorum, seni seviyorum ve bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Elliot Page, TIME dergisinin kapağına çıkan ilk trans erkek olarak tarihe geçti. Page, TIME dergisine “Tam olarak neysem oyum” başlığıyla kapak oldu. Açıldığı Aralık 2020’de ameliyat sonrası süreçte olduğunu belirten Page, dergi röportajında “Bütün hayatım bir değişim içine girdi. Artık 34 yaşımda nihayet gerçek benliğime kavuşabildiğim için çok mutluyum. Beni destekleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Derginin bu sayısı 29 Mart’ta piyasaya çıkacak.