ELTON JOHN MÜZİĞİ BIRAKIYOR MU?

Geçtiğimiz hafta yeni albümünü yayınlayan Sir Elton John, bu sene itibariyle çocuklarıyla daha çok zaman ayırmak adına kariyerine ara vereceğini açıkladı.

BBC Radio2’ye konuk olan Elton John, geçtiğimiz yıl evlendiği eşi David Furnish ve çocukları Zachary ve Elijah ile mutlu eşcinsel ailelerin en önemli örneklerinden biri olarak sayılıyor.

Konuk olduğu programda kariyerini ve ailesini değerlendiren John, ”Artık her şey çocuklarla ilgili, onların her anını yaşamak ve paylaşmak istiyorum. David ile beraber kariyerlerimizi artık ikinci plana atmaya ve ailemizle daha çok ilgilenmeye karar verdik. Bu müziği bırakıyorum olarak algılanmasın, sadece ilgi odağımda çocuklarım var, ve bir baba olarak onlarla geçirdiğim zamanı arttırmak istiyorum. Çocukların okulları sebebiyle çok fazla turneye çıkamayacağım, daha az konsere katılacağım, ama müzik her zaman hayatımda olacak.” dedi.

Yakın zamanda bir müzikal projesi içinde de yer alacağını söyleyen Elton John, bu konuyla ilgili sürprizi bozmamak adına detaylı bir açıklama yapmaktan kaçındı.