ERDEM SOYLU YAZDI: İŞTE 2019 PRIDE KOLEKSİYONLARIYLA HAZIR GİYİM MARKALARI

Bu ayki konuk yazarımız Erdem Soylu, GZone'un Haziran-Temmuz 2019 sayısı için "Pride" konusuna önem veren hazır giyim markalarını listeledi. İşte bu özel dosya:

Pride: 1969 yılında gay ve lezbiyen bireylerin karşı karşıya kaldıkları tutum ve baskılar üzerine gerçekleştirilen Stonewall ayaklanmasından bu yana tam 50 yıl geçti. Her yıl Haziran ayında dünyanın birçok şehrinde bu mücadeleyi anmak üzere gerçekleştirilen kutlamalarla binlerce kişi bir araya geliyor. Bu yıl 50. yılına şahit olacağımız Pride için markalar ise hazırlıklarına çoktan başladı.   Bu güçlü Pride ruhunu desteklemenin önemli bir faktör olduğunu düşünen ve çeşitliliğe vurgu yapan Levis, Calvin Klein, Adidas, Polo Ralph Lauren, H&M, Michael Kors, Vans, Converse, Reebok gibi markalar da koleksiyonlarını beğeniye sundu.

Levis :Aynı cinsiyetten ortak yararları destekleyen ilk Fortune 500 şirketi olan kot devi Levis, bu yılki kampanyasının tüm gelirini kampanya ortağı OutRight’a vakfediyor.

Calvin Klein:“I Speak My Truth” kampanyasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Calvin Klein, tanıtım filmi kadar kampanyasının yüzü olan Pose dizinden tanıdığımız Indya Moore ile de olumlu eleştiriler aldı. Indya Moore’ a kampanyada, ünlü şarkıcı Troye Sivan, Kendall Jenner, Troye Sivan, A$AP Rocky ve Shawn Mendes gibi tanınmış isimler eşlik etti.

Adidas:Adidas bu yıl Pride ayına özel birbirinden renkli tasarımlarını farklı kimlik ve görünüme sahip isimlerin yer aldığı bir koleksiyon çekimiyle beğeniye sundu.

Polo Ralph Lauren:Toplumdaki çeşitli etkili insanları vurgulamak için lezbiyen fotoğrafçı Cass Bird tarafından çekilen kampanyada serbest kayakçı, Olimpiyat madalyası sahibi ve aktivist Gus Kenworthy, Houston Bale dansçısı Harper Watters, trans yazar, komedyen ve aktris Patti Harrison, fotoğrafçı ve model Jacob Bixenman ve trans oyuncu Josie Totah yer aldı. Marka aynı zamanda koleksiyondan edilen gelirin %50 sini Stonewall Foundation’a bağışlayacağını duyurdu.H&M: H&M, LGBTQI + topluluğuna desteklerini Stay True, Stay You kampanyası ile sunuyor. Kampanyada Laverne Cox, internet fenomeni Rickey Thompson, etkileyici Shannon Beveridge, lifestyle bloggerları Brock Williams ve Chris Lin yer alıyor.Michael Kors: Devler liginden Michael Kors da Pride için kapsül koleksiyon hazırlayan markalar arasında  yerini aldı. Marka koleksiyon satışından elde edilen gelirin tümünün New York merkezli yardım kuruluşu God’s Love We Deliver’a bağışlayacağını açıkladı.

Vans:Vans Pride ayına özel koleksiyonunda gökkuşağının tüm canlı ve renkli ruhuna yer verdi.Converse:2014 yılından bu yana global ve lokal olarak pride koleksiyonunu beğeniye sunan Converse, bu yıl koleksiyonunda ilk kez trans bayrağının renklerine de yer verdi.Reebok:Diğer markaların koleksiyonları gibi çok renkli olmamakla birlikte çizgisini koruyan Reebok, satışa sunduğu Pride koleksiyonundan elde edilen gelirin Fenway Health adlı sağlık kuruluşuna bağışlayacağını belirtti.

Disney: Pride koleksiyonunu dünyanın dört bir yanındaki  hayranlarından ilham alarak tasarlayan Disney, Pride ayı boyunca satışta olacak ürünlerinden elde edilecek gelirin %10’nu LGBTQ haklarını gözeten eğitim kuruluşu GLSEN adlı organizasyona bağışlayacak.

View this post on Instagram

Neon Man ?

A post shared by Erdem (@erdems.styles) on