ERKTOLIA’DAN ANNELER GÜNÜNDE İLGİNÇ SOSYAL MEDYA EYLEMİ

Cinsiyetçi söylem ve içeriklerle mücadele eden, proaktif bir gönüllülük platformu Erktolia, Anneler Gününde ilginç paylaşımlarla sosyal medyada bir eylem gerçekleştirdi.

Seks tabusu ve cinsiyetçi söylemlere karşı, Annenize alabileceğiniz hediyeler olarak bir vibratör almayı öneren platform, ”Bırakın anneniz kendini mutlu etsin” sloganıyla sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Bir diğer paylaşımda ise, ”Annenizin Heteroseksüel olduğundan o kadar emin olmayın” diyerek, annenize Lambda Istanbul’un açılma rehberini hediye etmeyi önerdi.

Erktolia Nedir?

Erktolia, Türkiye gündemindeki cinsiyetçi söylem ve içeriklerle mücadele eden, proaktif bir gönüllülük platformudur.

Cinsiyet eşitliği için cinsiyetçi dile müdahale ediyoruz, çünkü dil ve düşünce birbirinden ayrı düşünülemez. Cinsiyetçi dili yokederek uzun vadede cinsiyetçi düşünceyi yok etmeyi amaçlıyoruz, çünkü toplumumuzda babadan oğla, devletten erkeğe, medya ve basın aracılığıyla ise topluma aktarılan bir cinsiyetçilik sorunu vardır.

Sitemiz her metnin aynı zamanda bir eylem olduğu bir düzene sahiptir. Sitemizde yer alan ve internet kullanıcılarının ilgisine sunulan her eylem, yalnızca katılım gerçekleşmesi halinde başarıya ulaşma şansına sahiptir.