EŞCİNSEL ARKADAŞLARI OLAN JAMES BOND ÇOK DA UZAK DEĞİL

İngiliz yazar Anthony Horowitz’in yazdığı yeni James Bond romanı “James Bond: Trigger Mortis” piyasaya çıktı. Horowitz’in James Bond’u, Ian Fleming’in 1950’lerde yarattığı karakterin izlerini takip ediyor. Ancak ünlü İngiliz ajanı James Bond’un artık bir sevgilisi ve gay arkadaşı var. Horowitz, yenilikleri “Bond’a siyasi doğruculuktan uzak modern okuyucuların beklentilerini karşılayacak ufak dokunuşlarda bulundum” diye açıkladı.

Horowitz’in romanında bir “Bond kızı” birkaç sayfa sonra ortadan kaybolmuyor veya ölmüyor. Hatta Bond’un Londra’nın Chelsea mahallesindeki evine yerleşiyor ve çift “normal çiftler” gibi sabahları uzun uzun kahvaltı yapıp çene çalıyor. Ünlü ajanın sevgilisi ise sadık hayranların yakından tanıdığı ilk Bond kızlarından Pussy Galore olacak. 1964 tarihli “Goldfinger” filminde Honor Blackman tarafından canlandırılan Pussy Galore, daha sonraki sinema filmlerinde bir daha ortaya çıkmamıştı. Yeni Bond’un tek kusuru sigara içmesi. Ancak İngiliz yazar, kraliçenin ajanına “Sigara kansere yol açar” da dedirtiyor.

Orijinal James Bond romanlarının yazarı Ian Fleming’in televizyon için hazırladığı ama filme çekilemeyen bir fikrinden esinlenen yeni kitap, Bond’un “Goldfinger” macerasının bitiminden 2 hafta sonra, Soğuk Savaş döneminde 1957’de başlıyor.

Kaynak: Habertürk