EŞCİNSEL ASLANLAR MEĞER “EŞCİNSEL İNSANLARDAN” ETKİLENMİŞ (!)

Kenya’da, Kültür Bakanlığı’na bağlı bir devlet yetkilisi, ülkedeki Masai Mala Ulusal Parkı’nda eşcinsel ilişkiye giren iki aslanın bu davranışına, parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin neden olduğunu savundu.

Kenya Kültür Bakanlığına bağlı Kenya Film Sınıflandırma Kurulu’nun (KFCB) başkanı Doktor Ezekiel Mutua, şehirdeki Masai Mala adlı milli parktaki aslanların eşcinsel ilişkiye girmesinin sebebinin parkı ziyaret eden eşcinsel kişilerin sergiledikleri davranışlar olduğunu iddia etti. Mutua bilim insanlarının ‘aslanların eşcinsel ilişkiye girme sebeplerini’ araştırıp öğrenmesini ve bu süre boyunca aslanların ayrı bir yerde tutulmalarını talep etti.

‘BİR YERLERDEN GÖRÜP TAKLİT ETMİŞ OLABİLİRLER’

Mutua, bilim insanları tarafından kabul edilen bu eyleme bir açıklama bulma yolunda, ‘aslanların, büyük yelelerine rağmen gerçekten erkek olup olmadıklarının’ araştırılmasını da talep etti. Yerel basına konuşan Mutua, “Bu hayvanların rehberliğe ihtiyacı var. Yüksek bir ihtimalle parkı ziyaret eden eşcinsel insanların davranışlarından etkilendiler. Bir yerlerden bu tarz bir davranış görüp taklit etmiş olabilirler ya da bu tamamen şeytansı bir olay çünkü hayvanlar film izlemiyor” dedi.

Kenya’da eşcinsel ve transseksüel bireylere karşı büyük bir ayrımcılık bulunuyor ve yasadışı eşcinsel aktivitelerde bulunan insanlar 14 yıla kadar hapis cezası alabiliyor.

Kaynak: Sputnik Türkiye