EŞCİNSEL ÇİFTE SALDIRDI AMA DAYAK YİYEN KENDİSİ OLDU

ABD’de eşcinsel evliliklerin yasallaşmasına rağmen halen New York gibi bir şehirde bile homofobikler eşcinsel çiftlere saldırmaya cüret edebiliyorlar. Ancak bu homofobik saldırı olayının sonu bu kez bir hayli farklı bitti.

Daniel Lennox-Choate ve  Larry Lennox-Choate III isimli eşcinsel çift alışveriş etmek için gittikleri Soho bölgesinde, bir homofobik kişinin önce sözlü tacizine daha sonra da yumruklarına maruz kaldı. Ancak saldırganın bilmediği bir şey vardı. O da bu eşcinsel çiftin, mezunlarını pekçok savuma ve dövüş tekniğine hakim olarak yetiştiren West Point Askeri Akademisi’nden evlenen ilk eşcinsel çift olduğuydu.

Facebook’ta olayı anlatan Larry Lennox-Choate III, saldırganın eşi Daniel’e sözlü tacizin ardından bir yumruk savurduğunu ve daha ne olduğunu anlamadan saldırganı yere yatırıp güzelce patakladığını, saldırganın da kuyruğunu kıstırıp kanlar içinde kaçtığını anlattı. New York polisinin halen bu homofobik kişiyi yakalamak için uğraştığını belirten Larry, hiçbir tutuklama yapılmadığını da anlattı.