863269c786
arastirma-cinsel-hayat

EŞCİNSEL ÇİFTLERİN SEKS HAYATI HETERO ÇİFTLERE GÖRE DAHA MUTLU

Yapılan bir araştırma da, eşcinsel çiftlerin seks hayatının hetero çiftlere göre daha zevkli ve mutlu olduğunu ortaya koydu.

Gay Star News’un haberine göre, Toronto Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırma da, eşcinsel çiftlerin seks hayatlarına mükemmeliyetci gözüyle bakmadıklarını ve hetero çiftlere göre memnun oldukları cinsel ilişkilerini zirveye çıkarmaya istekli olduklarını tespit etti. Hetero çiftlerin yatakta mükemmeliyetci bir tavır sergilendiği gözlemlenirken, partnerleri ile diledikleri cinsel arzuya ulaşamama durumunda da mutsuz oldukları açıklandı.

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden doktora adayı Jessica Maxwell, araştırmaya eşcinsel ve hetero çift olmak üzere 1900 kişinin katıldığını belirtti. Maxwell, gay ve lezbiyenlerin heteroseksüellere göre cinsel beraberlik konusunda geliştirme inançlarının daha yüksek düzeyde olduğunu söylerken, cinsel hayatın bir bahçe olduğunu, sürekli su ve bakıma ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Haber: Serkan Gökçe

Ayrınca Bakın

guliz ayla

GÜLİZ AYLA, 10 OCAK’TAKİ GZONE 5G DISCO PARTİSİNİN ÖZEL KONUĞU

2017’nin sonunda çıkardığı “Parla” albümüyle gecenin göz kamaştırıcı konuğu Güliz Ayla’nın katılımıyla “5G DISCO’nun en ...