EŞCİNSEL EVLİLİKLERİN YASALLAŞMASI, GENÇLER ARASINDA İNTİHAR ORANINI DÜŞÜRDÜ

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, 2015 yılında yürürlüğe giren evlilik eşitliği yasası sayesinde, gençler arasındaki intihar girişimi oranında büyük bir düşüş yaşanıyor. 

Yapılan araştırmaya göre 2016 yılında LGBT lise öğrencileri arasında intihar girişimleri %14’e gerilerken, ülke genelindeki lise öğrencileri arasında bu oran %7’yi buluyor. Johns Hopkins Üniversitesi’nden Julia Raifman’ın yürüttüğü araştırma, 1999 – 2016 yılları arasında görüşülen 760.000’i aşkın lise öğrencisinin düşüncelerini gözler önüne seriyor.

Raifman, araştırmayla ilgili yayınladığı raporunda siyaset gündeminin genç bireyler üzerindeki etkisinin oldukça fazla olduğunu söylerken, evlilik eşitliği yasası öncesinde lise öğrencileri arasında intihar girişimlerinin %8,6’yı bulduğunu ancak yasa sonrasında bu oranın hızla düştüğünü açıkladı. Eşcinsel evliliklerin yasal olmasının LGBT eğilimleri olan gençler için kanunen kabul edilmek olarak algılandığını söyleyen Raifman, eşcinsel bireylerin en büyük sıkıntılarının aileleri ve toplum tarafından kabul görmeme endişesi olduğunu söyledi.

 

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :