EŞCİNSEL GEMİ GEZİSİNE ÇIKAN İRANLI MÜLTECİ, ABD’DEKİ EVİNE GİREMİYOR

ABD’de yaşayan, İranlı eşcinsel Maysam Sodagari, ”Gay Cruise” olarak adlandırılan eşcinsel gemi seyahatine katıldığı sırada, yeni ABD başkanı Donald Trump’ın yedi islami ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklaması sebebiyle gemide mahsur kaldı. 

Geçtiğimiz hafta, 3 aylığına yedi ülkenin müslüman vatandaşlarının ABD’ye girişinin yasaklanması sonrasında ne yapacağını bilmeyen Maysam Sodagari, şahsi Facebook hesabı üzerinden resmen haykırdı.

”Bir süredir özgür bir hayat yaşamak adına kaçtığım ABD’de mutlu ve olabildiğince eşcinsel bir yaşam yaşadım. İran’da doğup, büyümüş bir eşcinsel olmanın zorluklarını size anlatamam. Yeni ülkemde yaşamımı rayına oturtup, ergenlik yıllarımdan beri hayalini kurduğum bir etkinliğe katılmak için ABD dışına çıktığım şu günlerde, yeni Başkanımız vatandaşı olduğum ve mensubu olduğum dine karşı ülkeye giriş yasağı koyması sebebiyle ne yapacağımı bilemez bir haldeyim.” yazan Sodagari, gemiden çıktığı zaman başına gelecekleri de bilmediğini söyledi.

”Eğer İran’a geri gönderilirsem, ki her zaman böyle bir ihtimal vardı, en azından bir süre özgür bir eşcinsel olarak yaşamanın tadına bakmış olacağım. Bu bile benim mutlu bir birey olmama yetecek. Teşekkürler Amerika” cümlelerini yayınlayarak Facebook üzerindeki arkadaşlarına haykıran İranlı mültecinin durumu belirsizliğini koruyor.