EŞCİNSEL INSTAGRAM FENOMENİNİ ÖLDÜRDÜKLERİ ANLARI SOSYAL MEDYADA YAYINLADILAR

Irak'ta sosyal medya fenomenlerine yönelik cinayetler artarak devam ediyor. Eşcinsel olduğu bilinen bir Instagram fenomeni kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılarak öldürüldü. Cinayeti işleyenler o anları videoya çekip internette yayınladı.

Irak’ta internet fenomenlerine karşı işlenen cinayetlere bir yenisi daha eklendi. Irak’ın başkenti Bağdat’ta 3 güzellik uzmanı ile kadın modellerin öldürülmesinin ardından, sosyal medya Instagram Prensi lakabıyla tanınan Hamudi el-Mutayiri (15) başkentteki Sadr bölgesinde evine dönerken kimliği belirsiz kişilerce kaçırılarak öldürüldü.

Cinsel yöneliminden dolayı öldürülen el-Mutayiri’nin can verirken videosunun paylaşılması büyük tepkilere ve öfkeye neden oldu. Facebook ise olayla ilgili “Hamudi’yi sevenlerin, kendisini anmak ve birlikte geçirdikleri güzel anları hatırlamak için profilini ziyaret ederek teselli bulacağını umuyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta geçen Ağustos ayında Iraklı Barbie lakabıyla tanınan ünlü güzellik uzmanı Refif el-Yaseri ile güzellik uzmanı Reşa el-Hasan, esrarengiz bir şekilde öldürülmüştü.

Geçen ay ise 2014 Miss Bağdat güzellik yarışmasının birincisi olan Tara Faris, yine başkent Bağdat’ta bir cinayete kurban gitmişti.

Kaynak: Haberler.com

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :