EŞCİNSEL PENGUENLER BERLİN’DEN HAMBURG’A GÖNDERİLDİ

Geçtiğimiz aylarda gündemimize oturan, Çin’de heteroseksüel bir penguen çiftin yumurtalarını çalan eşcinsel penguen çiftin haberinden sonra, bir başka eşcinsel penguen haberi de Almanya’dan geldi. GSN’in haberine göre AB Koruma Programı kapsamında, üremek için Berlin Hayvanat Bahçesi’ne getirilen penguenler arasından bir çift eşcinsel olmaları sebebiyle Hamburg’da bulunan erkek penguen kolonisine gönderildi. 

Çin’de gerçekleşen eşcinsel penguen kriziyle ilgili haberimizi hatırlamak isterseniz, sizi böyle alalım…

Berlin Hayvanat Bahçesi’nin sözcüsü Christiane Reiss’in yaptığı açıklamaya göre, üremek için bir süre önce AB Koruma Programı kapsamında hayvanat bahçelerine gönderilen penguenlerden iki tane erkek penguen hiç bir dişi ile çiftleşmeyi kabul etmeyerek, birbirlerinden hiç ayrılmamaları sebebiyle Hamburg’da bulunan erkek penguen kolonisine gönderildi.

Penguenlerin Hamburg Hayvanat Bahçesi’nde bulunan, yalnızca erkek penguenlerden oluşan koloni ile çok daha rahat ve mutlu bir yaşam süreceklerine inandıkları söyleyen Christiane Reiss, penguenler arasında eşcinselliğin rastlanabilir bir durum olduğunu söyledi.

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :