EŞCİNSEL PENGUENLER HETEROSEKSÜEL ÇİFTİN YUMURTALARINI ÇALDI

Çin’de bulunan bir eşcinsel penguen çift, babalık hissini tatmak istedikleri için heteroseksüel penguen çiftin yumurtalarını çaldı.

Çoğu hayvanda olduğu gibi penguenler arasında da eşcinsel ilişki yaygın olarak görülüyor. Eşcinsel penguenler birbirlerine duygusal bağ ile bağlanıyor ve hayatlarını beraber geçiriyorlar. Çin’de, Harbin Polar Land ’de bulunan bir çift eşcinsel penguen de babalık duygusunu tatmak için heteroseksüel bir çiftten yumurtalarını çaldılar ve kuluçkaya yattılar.

Penguenlerin bakıcısı olan kişinin Austrian Times’a aktardığına göre, eşcinsel penguenlerin ebeveynlik duygusuna doğal yollardan erişemeyeceğini bildikleri için böyle bir yol izlediğini tahmin ediyor ve “Erkek penguenin büyük görevlerinden birisi yumurtaları korumaktır. Maalesef bu çiftimizin koruyacak bir yumurtaları olmadığı için diğer çiftin yumurtasını çaldılar diye düşünüyoruz” dedi.

Eşcinsel çifti diğerlerinden ayırmak zorunda kaldıklarını belirten bakıcı “Maalesef onları ayırmak zorunda kaldık. Ama bu bir ayrımcılık değil, kuluçka zamanında diğer çiftlerin rahatsız olmaması için bunu yaptık” dedi.

4 YORUMLAR

  1. […] GZone’un yabancı bir kaynaktan ilk kez Türkçe’ye uyarladığı haber,beklenmedik bir infial yarattı. Sadece biz değil onlarca haber sitesi GZone’un bu haberini yayınladı. Olay ise çok basitti; Çin’de bulunan bir eşcinsel penguen çift, babalık hissini tatmak istedikleri için heteroseksüel penguen çiftin yumurtalarını çalmıştı. [Haberin tamamı BURADA] […]

Comments are closed.